Radio Białystok | Wiadomości | Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz z absolutorium

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz z absolutorium

autor: Iza Kosakowska

26.06.2019, 19:52, akt. 19:55

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz otrzymał w środę (26.06) od radnych absolutorium oraz wotum zaufania. Na "tak" - w obu przypadkach - zagłosowało po 13 radnych. Przeciw udzieleniu absolutorium opowiedziało się 7 osób, a przeciw wotum zaufania - 9.

Czesław Renkiewicz, foto: Monika Kalicka
Czesław Renkiewicz, foto: Monika Kalicka

Głosowania poprzedziła 4-godzinna dyskusja nad raportem o stanie miasta. W jej trakcie zarówno zwolennicy prezydenta,  jak i przeciwnicy mieli okazję do zaprezentowania swoich stanowisk na temat tego, jak Suwałki są rządzone.

Zbigniew De Mezer z największego klubu - Łączą nas Suwałki podkreślał, że mieszkańcy popierają politykę prowadzoną  przez prezydenta. 

Przeciw udzieleniu prezydentowi absolutorium byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Szef klubu Jacek Juszkiewicz krytycznie odniósł się m.in. do poziomu edukacji w mieście i wyników egzaminów  gimnazjalnych oraz ósmoklasistów.

W głosowaniach prezydenta poparli radni z jego klubu - Łączą nas Suwałki oraz z Koalicji Obywatelskiej. W przypadku absolutorium przeciw był PiS, a apolityczni Mieszkańcy Suwałk wstrzymali się od głosu. Ci ostatni głosowali natomiast, razem z Prawem i Sprawiedliwością, za nieudzieleniem Czesławowi Renkiewiczowi wotum zaufania.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Łomżyńscy radni udzielili absolutorium prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu

26.06.2019, 16:48

Łomżyńscy radni jednomyślnie udzielili absolutorium prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.


Mimo konfliktu z Radą Miasta burmistrz Sejn dostał absolutorium za wykonanie budżetu

19.06.2019, 07:01

Skonfliktowana z burmistrzem sejneńska rada miejska przyznała mu absolutorium za wykonanie budżetu.


Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium od rady miasta

18.06.2019, 15:54

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski uzyskał we wtorek (18.06) wotum zaufania od radnych. To nowa procedura, wprowadzona do ustawy o samorządzie gminnym. Głosowanie nad wotum poprzedziła prezentacja raportu i debata o stanie gminy. Na tej samej sesji prezydent uzyskał też absolutorium.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok