Radio Białystok | Wiadomości | Z umiarkowanym optymizmem przyjęli pierwsze sondażowe wyniki wyborów podlascy działacze KO

Z umiarkowanym optymizmem przyjęli pierwsze sondażowe wyniki wyborów podlascy działacze KO

autor: Grzegorz Pilat

13.10.2019, 22:14, akt. 22:55

Z umiarkowanym optymizmem przyjęli pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych podlascy działacze Koalicji Obywatelskiej.

Sztab wyborczy KO, fot. Grzegorz Pilat
Sztab wyborczy KO, fot. Grzegorz Pilat

Z umiarkowanym optymizmem przyjęli pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych podlascy działacze KO - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak mówią, liczyli na więcej, ale ten wynik trzeba uszanować.

- Dziękujemy wszystkim wyborcom województwa podlaskiego, którzy oddali  swoje głosy na Koalicję Obywatelską. Chcemy wam obiecać, że niezależnie  od tego, jaką rolę przyjdzie nam pełnić w przyszłym parlamencie,  będziemy walczyć o sprawy województwa podlaskiego, będziemy walczyć o  sprawy Polski, będziemy walczyć o to, żeby Polska pozostała wolnym,  praworządnym europejskim krajem. Nie zawiedziemy was - mówi poseł Robert Tyszkiewicz.

Z sondaży wynika, że w woj. podlaskim Koalicja Obywatelska zdobyła nieco ponad 19 procent głosów. Jeśli te dane się potwierdzą będzie to lepszy o 3 procent wynik niż w poprzednich wyborach parlamentarnych.

Schetyna: marzyłem o 30-proc. wyniku Koalicji Obywatelskiej

Marzyłem o 30-proc. wyniku dla Koalicji Obywatelskiej i o tym, by PiS nie osiągnął w Sejmie 231 mandatów, to się nie udało; trzeba potrafić wyciągać wnioski i zintegrować opozycję, twardo walczyć w Sejmie o podstawowe sprawy: demokrację, praworządność - mówił w niedzielę lider PO Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna powiedział w niedzielę wieczorem, że "marzył" o 30-procentowym wyniku dla KO i o tym, by PiS nie osiągnął 231 mandatów, ale to się nie udało.

Lider PO podkreślił, że wyniki Ipsos "to tylko sondaż". - Uważam, że jest ciągle szansa na to, by PiS nie miał większości i żeby stracił także większość w Senacie, to wtedy będzie zupełnie inna rozmowa. Myślę, że trzeba być cierpliwym, liczyć głosy i skrupulatnie notować te informacje, które będą wynikały z prawdziwych wyliczeń, a nie tylko z sondażu - zaznaczył Grzegorz Schetyna.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne - miażdżąca przewaga PiS w Podlaskiem

14.10.2019, 06:06

To już koniec głosowania. W niedzielę (13.10) o 21:00 w całej Polsce zamknięto lokale wyborcze. Komisje przystępują do liczenia głosów.


27 zdarzeń w Podlaskiem związanych z wyborami

13.10.2019, 16:32

Podlaska policja odnotowała 27 zdarzeń związanych z wyborami - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że dwa z nich kwalifikowane są jako naruszenie kodeksu wyborczego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok