Radio Białystok | Wiadomości | Projekt Warszawa za mocni - siatkarze Ślepska Malow Suwałki wracają do domu bez punktów [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Robert Bońkowski

4.11.2019, 04:04, akt. 5.11.2019, 13:09

Po udanym debiucie w Plus Lidze siatkarzy Ślepsk Malow Suwałki grał kolejny mecz. Ich przeciwnikami byli zawodnicy Projektu Warszawa, którzy pokonali suwalczan 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:23) i zostali liderem ligi.

0:00
0:00
Projekt Warszawa za mocni - siatkarze Ślepska Malow Suwałki wracają do domu bez punktów - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

I set dla gospodarzy

Już od początku I seta zespół z Warszawy wypracował przewagę 5:3, po czym z dobrej strony pokazali się siatkarze z Suwałk odrobiając straty i wychodząc na prowadzenie 6:5.

Po indywidualnych błędach Ślepsk stracił kilka punktów. Bardzo dobre zagrywki były odbierane przez warszawian, którzy zdobyli kolejne "oczka". W końcowej fazie I seta zmian w składzie dokonał trener Ślepska. Zmiennicy zdołali odrobić kilka punktów do Projektu Warszawa, ale ostatecznie beniaminek przegrał tę część spotkania 19:25.

Wyrównany, ale przegrany II set Ślepska

Oba zespoły równo rozpoczęły drugą część meczu. Przy wymianie "punkt za punkt" dwa błędy warszawian wykorzystał zespół z Suwałk i objął - pierwszy raz w meczu - dwupunktowe prowadzenie. Początek II seta łudząco przypominał wydarzenia z Rzeszowa w meczu z Asseco.

Nie trzeba było jednak długo czekać i Projekt odrobił straty punktowe, po czym wyszedł na prowadzenie 11:10. Siatkarze Ślepska zdołali wrócić na "właściwe tory", odrobili stratę i wyszli kolejny raz w II secie na prowadzenie, tym razem 15:14. Przewagi jednak nie udało się utrzymać.

Przełamanie oraz kolejne "oczka" zdobyli zawodnicy Projektu Warszawa, którzy walczyli o zwycięstwo w II secie niemal do samego końca, by ostatecznie wygrać 26:24.

Zwycięstwo suwalczan w III secie

W III secie Projekt Warszawa już od samego początku objął prowadzenie. Przy wyniku 5:3 Ślepsk przełamał zagrywkę i odrobił straty, wyrównując wynik seta. Chwilę później wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie 10:8.

Kapitalna gra i historyczne zwycięstwo w Plus Lidze Ślepska Malow Suwałki 3:1 z Asseco Resovią

Po bardzo dobrej grze suwalczanie uzyskali nawet sześciopunktową przewagę. Zwycięstwo w III secie Ślepska stawało się coraz bardziej prawdopodobne. Niewygodne zagrywki wybijały z gry siatkarzy z Warszawy. W efekcie czego Ślepsk Malow Suwałki wygrał seta 25:20 i złapali kontakt z gospodarzami 2:1.

Porażka w IV secie i przegrana Ślepska Malow Suwałki

IV set, jak i poprzednie, bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Stołeczni prowadzili już 5:2. Impulsem do lepszej gry suwalczan był zablokowany atak Bartosza Kwolka. Efekt? Ślepsk doprowadził do remisu 5:5.

Projekt Warszawa w dalszej części meczu objął zdecydowane prowadzenie 12:8, lecz po serii zagrywek i udanych bloków Ślepsk Suwałki odrobił straty doprowadzając do rezultatu 13:13.

Projekt obronił w końcówce IV seta atak beniaminka i ostatecznie wygrał go 25:23, pokonując suwalczan w całym meczu 3:1.

Zawodnikiem spotkania został siatkarz Projektu Warszawa Bartosz Kwolek.

Trener Andrzej Kowal (Ślepsk Malow Suwałki): z Warszawy można było przywieźć co najmniej 1 punkt

Trener suwalczan powiedział po meczu, że jego zespół nie ustrzegł się błędów w spotkaniu, które miały wpływ na końcowy rezultat meczu.

Podjęliśmy 2-3 błędne decyzje, które miały wpływ na końcowy wynik. Cieszymy się przede wszystkim z jednego bardzo ważnego czynnika - podjęliśmy walkę. Znamy swoje miejsce na ten moment, wiemy w którym miejscu jest zespół z Warszawy, ale nie boimy się. Gramy odważnie i bardzo cierpliwie i to jest dla mnie najważniejsze. Niewiele zabrakło do tie-break'a

- powiedział trener Ślepska Malow Suwałki.

Projekt Warszawa - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:23)

Projekt Warszawa: Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Jan Król, Kevin Tillie, Bartosz Kwolek, Patryk Niemiec - Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Kowalczyk, Patryk Niemiec, Igor Grobelny, Michał Kozłowski.

Ślepsk Malow: Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Jakub Rohnnka, Josua Tauniga - Paweł Filipowicz (libero) - Adrian Stańczak (libero), Łukasz Rudziewicz, Patryk Szwaradzki, Kevin Klinkenberg, Kacper Gonciarz, Wojciech Siek.

| red: mag, rbon

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrali w środę (30.10) pierwszy historyczny mecz w ekstraklasie. Na inaugurację mierzyli się się na wyjeździe z 7-krotnym mistrzem Polski - Asseco Resovią. Suwalczanie wygrali mecz 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:22).

Andrzej Kowal

28.10.2019, 09:50

- Musimy bić się z każdym, nawet z tym najlepszym, więc do Rzeszowa jedziemy po zwycięstwo - mówi Andrzej Kowal.