Radio Białystok | Wiadomości | Znamy laureatów V edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej

Znamy laureatów V edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej

autor: Renata Reda

28.11.2019, 19:57, akt. 20:07

Sołectwo Hołody, Stowarzyszenie KGW Gminy Stawiski oraz Stowarzyszenie Kreatorzy Rzeczywistości - to zdobywcy pierwszych miejsc V edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej.

Fot. Renata Reda
Fot. Renata Reda

Znamy laureatów V edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nagrody i wyróżnienia kilkudziesięciu grupom, stowarzyszeniom, a także liderom środowisk wiejskich za ich działalność na rzecz lokalnych społeczności wręczył podczas czwartkowego (28.11) finału konkursu m.in. wicemarszałek województwa Stanisław Derehajło.

Pula nagród w konkursie wyniosła 55,5 tys. zł. Były trzy kategorie, w których nagrodzono po 5 miejsc i przyznano 7 wyróżnień w każdej kategorii. Zgłoszone projekty to m.in. szkolenia ratownicze, pikniki sołeckie, festyny rodzinne, zakładanie parków, warsztaty kulinarne i artystyczne, po organizację festiwali, turniejów, rajdów.

Kapituła konkursu siedmiu inicjatywom w każdej kategorii przyznała wyróżnienia po 500 zł. Nagrody za pierwsze miejsca opiewały na kwotę 5 tys. zł.

"Olimpiada Aktywności Wiejskiej" to inicjatywa, mająca na celu pobudzanie aktywności mieszkańców wsi oraz ich angażowanie do podejmowania wspólnych przedsięwzięć, które aktywizują małe społeczności oraz pozwalają rozwijać własne otoczenie. Skierowana jest do liderów środowisk lokalnych, grup nieformalnych, stowarzyszeń i fundacji, Ochotniczych Straży Pożarnych czy sołectw, działających na terenie województwa podlaskiego.

Konkurs współfinansowany jest z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zorganizował go Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Departamencie Rolnictwa i Obszarów Rybackich.

| red: wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Fotolia.com
UWAGA!
21.01.2020, 20:06, akt. 22.01.2020, 07:04

Pożar na złomowisku w Dobrzyniewie Dużym

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok