Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok w dramatycznych okolicznościach przegrywa mecz z Rakowem Częstochowa [zdjęcia]

2.12.2019, 12:56, akt. 14:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie zdobyli żadnego punktu w meczu rozgrywanym w Bełchatowie. W niedzielnym (1.12) spotkaniu przegrali 1:2 z Rakowem Częstochowa. Gola dla Jagiellonii zdobył Bartosz Bida, a samobójcze trafienie zaliczył Jakub Wójcicki. W ostatniej akcji meczu gola strzelił Sebastian Musiolik i zapewnił wygraną gospodarzom.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok, 1.12.2019, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Z trenerem Jagiellonii Białystok rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

0:00
0:00
Z piłkarzami Jagiellonii Białystok rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

Mecz nie w Częstochowie, a w Bełchatowie

W piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonia Białystok grała na wyjeździe mecz rewanżowy z Rakowem Częstochowa. Zespoły zmierzyły się w Bełchatowie, bo drużyna ze Śląska wciąż nie ma odpowiedniego stadionu i musi grać na innym obiekcie.

Jagiellonii Białystok nie udał się rewanż za porażkę na własnym boisku i powtórnie musiała uznać wyższość beniaminka ekstraklasy, chociaż do przerwy prowadziła 1:0.

Goście z Białegostoku w pierwszej połowie przeważali na boisku i dopiero w dalszej części meczu gra się wyrównała. W momencie, gdy Raków zaczął przejmować inicjatywę, stracił jednak bramkę po strzale w 28. minucie Bartosza Bidy.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły walczyły głównie w środkowej części boiska i nie stworzyły większego zagrożenia pod bramką rywali.

Ciekawa druga połowa meczu

Na drugą połowę Raków wyszedł z nastawieniem na odrabianie strat, a Jagiellonia chciała drugiego gola, dzięki czemu mecz zyskał na widowiskowości.

W 58. minucie po kontrze gości w ostatniej chwili Raków od utraty drugiego gola uratował Miłosz Szczepański. Duże ożywienie wprowadził do gry Daniel Bartl, który minutę po wejściu na boisku idealnie dośrodkował w pole karne.

O futbolówkę rywalizowali Aleksandar Kolev i Jakub Wójcicki. Zawodnicy wyskoczyli do piłki i początkowo wydawało się, że to Kolev trafił głową z piątego metra i pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Ostatecznie gola samobójczego przypisano Jakubowi Wójcickiemu i było 1:1. W 71. minucie Bartl znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale strzelił wprost w niego.

Oba zespoły do końca walczyły o komplet punktów i raz po raz po obu stronach boiska dochodziło do sytuacji podbramkowych. W 77. minucie Petr Schwarz miał okazję miał okazję do pokonania Sandomierskiego, ale jego lob był za krótki i piłka wylądował w rękach bramkarza.

W 85. minucie błąd przytrafił się Igorowi Sapale i w idealnej sytuacji znalazł się Ognjen Mudrinski, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcom Rakowa udało się w ostatniej chwili zablokować strzał. Minutę później pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Szczepański, ale Sandomierski przerzucił piłkę nad poprzeczką. Bliski zdobycia zwycięskiego gola dla Jagiellonii był Jesus Imaz, ale trafił w słupek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w ostatniej minucie doliczonego czasu na środku boiska piłkę przejęli częstochowianie i po chwili Sebastian Musiolik wykorzystał sytuację sam na sam z Sandomierskim, zapewniając częstochowianom drugie w tym sezonie zwycięstwo nad Jagiellonią.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Bida (28), 1:1 Jakub Wójcicki (65- gol samobójczy), 2:1 Sebastian Musiolik (90+4).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Petr Schwarz, Daniel Bartl. Jagiellonia Białystok: Bodvar Bodvarsson.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 2 381.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Emir Azemovic (64. Daniel Bartl), Tomas Petrasek, Jarosław Jach - Kamil Piątkowski, Petr Schwarz, Igor Sapała, Rusłan Babenko, Piotr Malinowski - Miłosz Szczepański (87. Michał Skóraś), Aleksandyr Kolew (69. Sebastian Musiolik).

Jagiellonia Białystok:
Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson - Juan Camara (63. Zoran Arsenic), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Tomas Prikryl (77. Ognjen Mudrinski) - Jesus Imaz, Bartosz Bida (90+3. Mikołaj Wasilewski).

źródło: PAP | red: wsz, rbon, zmj

To szansa na dobrą zabawę i rozpoczęcie przygody z futbolem. Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok organizuje serię darmowych treningów dla dziewczynek i chłopców z roczników 2011-2015.

Obrońca Jagiellonii w najlepszej "11" 16. kolejki Ekstraklasy

26.11.2019, 12:46

Jagiellonia Białystok w niedzielę (24.11), w 16. kolejce Ekstraklasy pokonała drużynę Arki Gdynia (2:0). Gola zdobył Patryk Klimala oraz samobójcze trafienie zaliczył Adam Danch. Z bardzo dobrej strony pokazał się lewy obrońca Żółto-Czerwonych Bodvar Bodvarsson.

Klimala: momentami brakowało mi spokoju pod bramką, ale dobrze wykonałem polecenia trenera [wideo]

24.11.2019, 19:04

Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia 2:0 w 16. kolejce Ekstraklasy. Bramki dla białostockiego klubu strzelali Patryk Klimala i Bodvar Bodvarsson.

Mamrot: jestem zadowolony z naszej gry defensywnej [wideo]

25.11.2019, 10:53

Jagiellonia Białystok wygrywa z Arką i wraca do czołowej ósemki [zdjęcia, wideo]

25.11.2019, 00:11

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:0 (0:0) z Arką Gdynia. Dzięki wygranej żółto-czerwoni znów są w pierwszej ósemce, z której wypadli na początku tej kolejki.

Powstanie Galeria Sportu Białostockiego - będzie tam można zobaczyć m.in. medale i setki zdjęć

18.11.2019, 09:55

Będzie tam można zobaczyć m.in. medale, puchary, setki zdjęć i historycznych dokumentów. Na stadionie miejskim w Białymstoku ma powstać Galeria Sportu Białostockiego. Władze miasta w przyszłorocznym budżecie zarezerwowały na to 5 mln zł.