Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Łobodziński po raz szósty z Pucharem Świata w towerrunningu

Piotr Łobodziński po raz szósty z Pucharem Świata w towerrunningu

autor: Jerzy Kułakowski

4.12.2019, 17:58, akt. 18:11

Po raz 6. w swojej karierze Piotr Łobodziński z Prefbetu Śniadowo Łomża zdobył Puchar Świata w towerrunningu, czyli bieganiu po schodach.

Piotr Łobodziński po raz szósty z Pucharem Świata w towerrunningu, fot. materiały klubu

Na zakończenie sezonu był drugi w rywalizacji w mierzącym 632 metry Shanghai Tower. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 119 pięter.

Piotr Łobodziński potrzebował na to 17 minut i 57 sekund. Szybszy o niespełna pół minuty był Australijczyk Mark Bourne.

| red: sk

Wbiec na szczyt Wieży Eiffla poniżej ośmiu minut? To możliwe.

Piotr Łobodziński najszybciej wbiegł po schodach na zawodach w Japonii

6.11.2018, 11:02

W tej konkurencji nie ma sobie równych. Zawodnik klubu sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża Piotr Łobodziński po raz trzeci w karierze wygrał w Japonii w zawodach cyklu Vertical World Circuit.

Zawodnik Prefbetu Śniadowo mistrzem świata w bieganiu po schodach

7.05.2018, 07:31

Piotr Łobodziński z LŁKS ''Prefbet Śniadowo" Łomża zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w bieganiu po schodach. Impreza odbyła się w sobotę (5.05) w Tajpej.

15.04.2024, 16:55, akt. 16:58