Radio Białystok | Wiadomości | Organizatorzy akcji "Nie dla nowego herbu Suwałk" zebrali ponad 1700 podpisów

Organizatorzy akcji "Nie dla nowego herbu Suwałk" zebrali ponad 1700 podpisów

autor: Areta Topornicka

6.12.2019, 18:14, akt. 9.12.2019, 10:02

Nie zgadzamy się aby decyzję o zmianie herbu miasta podejmowano za plecami mieszkańców" - mówili podczas konferencji organizatorzy akcji "Nie dla nowego herbu Suwałk". W ciągu zaledwie 5 dni zebrali oni pod petycją aż 1751 podpisów.

Fot. Areta Topornicka
Fot. Areta Topornicka

Jak mówi jeden z organizatorów akcji Damian Izbicki mieszkańcy czują się zlekceważeni przez prezydenta, że nie skonsultował z nimi zmiany wyglądu nowego herbu.

Skoro zmiana herbu wzbudziła tak wiele kontrowersyjnych i negatywnych emocji oraz sprzeciwu, dziwimy się dlaczego nie przeprowadzono żadnych konsultacji. Mieszkańcy powinni zostać poinformowani dużo wcześniej o zamiarze takich zmian. Równie dobrze prezydent miasta mógł poinformować mieszkańców o zmianie nazwy miasta już po fakcie dokonanym. 

Kolejny z organizatorów akcji Piotr Wasilewski zwrócił uwagę na to, że nowy herb zawiera szereg błędów m. in. w wyglądzie świętego Rocha. Dodał tez, że inne jego elementy wzbudzają dwuznaczne skojarzenia.

Kształt gór w nowym herbie jest powodem do drwin również ze strony mieszkańców innych miast niż Suwałki. Jako mieszkaniec nie chciałbym żeby mieszkańcy innych miast drwili z herbu mojego miasta przez to, że kształt gór jest taki a nie inny. Co ciekawe nie jest on zgodny z pieczęcią, do której odwołują się władze miasta.  

11-metrową wydrukowaną petycję organizatorzy akcji "Nie dla nowego herbu Suwałk" złożyli w urzędzie miasta. 

Mimo wielu próśb nie udało nam się uzyskać komentarza ze strony Ratusza. Prezydent odesłał nas do Przewodniczącego Rady natomiast ten stwierdził, że decyzja administracyjna już zapadła i nie wie czy można ją zmienić.


| red: rbon, sk, mik

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok