Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Suwalszczyzny niezadowoleni z organizacji pierwszego koncertu w hali Suwałki Arena

Mieszkańcy Suwalszczyzny niezadowoleni z organizacji pierwszego koncertu w hali Suwałki Arena

autor: Iza Kosakowska

12.12.2019, 17:48, akt. 13.12.2019, 09:52

- Wielkie nieporozumienie - tak organizację pierwszego koncertu w nowo oddanej hali Suwałki Arena oceniło wielu mieszkańców Suwalszczyzny.

Hala Suwałki Arena, fot. Iza Kosakowska
Hala Suwałki Arena, fot. Iza Kosakowska

Kontrowersje wokół koncertu w hali Suwałki Arena- relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W środę (11.12) wieczorem na specjalnym koncercie świątecznym wystąpili tu m.in. Andrzej Piaseczny i Katarzyna Cerekwicka. Kosztujące nawet ponad 100 zł bilety, rozeszły się błyskawicznie. Sprzedano ich około 3 tysięcy.  

Koncert rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, bo organizatorzy nie radzili sobie z kontrolą biletów. Przed bramkami ustawiały się długie kolejki. Ludzie mieli też problemy z odnalezieniem swoich miejsc na widowni. Narzekali również na nagłośnienie i fatalną widoczność z płyty boiska.

Jestem niezadowolona z tego koncertu. Widoczność była słaba, choć miałam miejsca wykupione w ostatnim rzędzie. Ale i tak nie mogę narzekać, bo ci, którzy kupili droższe bilety i byli bliżej sceny, nie widzieli praktycznie nic. Tylko samą górę tej sceny. Niestety, Arena Suwałki nie jest przygotowana na tego typu wydarzenia artystyczne. Bardzo długo się czekało na wejście, bardzo długo się czekało do szatni. Organizator zawalił na całej linii.  

Na podobne uwagi, które zaraz po koncercie zaczęły ukazywać się w internecie, niemal od razu zareagował zarządca Suwałki Areny, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jego dyrektor Waldemar Borysewicz podkreśla, że organizatorem była w tym przypadku zewnętrzna firma - agencja artystyczna Royal Concert z Koszalina. Natomiast OSiR odpowiadał jedynie za niektóre sprawy.  

 Czyli: przygotowanie obiektu, żeby te 3 tysiące osób mogło usiąść. Przygotowanie przykrycia nawierzchni parkietu, ustawienie krzeseł, numeracja, zabezpieczenie szatni. Natomiast organizator odpowiadał za wszystkie inne rzeczy, włącznie z wpuszczaniem ludzi. A także - za zatrudnienie ochrony, za sposób biletowania, za sprzedaż biletów. Ze swojej strony mogę przeprosić za pewne rzeczy. My korzystamy z tego obiektu trzeci tydzień, no i błędy powstają.        

W czwartek rano o komentarz poprosiliśmy przedstawicieli koszalińskiej agencji Royal Concert. I wciąż czekamy na odpowiedź.

| red: mag, kap, mik

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Lipcowy festiwal bluesowy rozpocznie się w oddanej do użytku kilka dni temu Suwałki Arenie

27.11.2019, 08:17

Większy obiekt stwarza bowiem większe możliwości niż Suwalski Ośrodek Kultury.


Udany debiut Suwałki Arena

25.11.2019, 12:19

Z półrocznym opóźnieniem, ale w końcu jest!


Ślepsk Malow Suwałki ma halę za 37 mln zł [zdjęcia]

24.11.2019, 02:35

Władze miasta oraz prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki otworzyli w sobotę (23.11) uroczyście halę widowiskowo-sportową Suwałki Arena. O godz. 14:45 rozegrany został w niej mecz ekstraklasy siatkarzy Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok