Radio Białystok | Wiadomości | Rafał Grzyb: tak chcącej wygrać Jagiellonii nie widziałem już dawno [WIDEO]

Rafał Grzyb: tak chcącej wygrać Jagiellonii nie widziałem już dawno [WIDEO]

15.12.2019, 21:04, akt. 21:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:0 (1:0) z Lechią Gdańsk w ostatnim ligowym spotkaniu w Białymstoku. Dwie bramki zdobył Hiszpan - Jesus Imaz, a wynik spotkania ustalił Tomas Prikryl. Żółto-czerwoni zagrali pierwszy mecz pod wodzą Rafała Grzyba, który zastąpił zwolnionego Ireneusza Mamrota.

Rafał Grzyb, Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda
Rafał Grzyb, Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: taką Jagiellonię chcieliśmy widzieć ze sztabem szkoleniowym

Tymczasowy trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb mówił na konferencji prasowej, że Jagiellonia Białystok zagrała na miarę swoich możliwości. Dodał, że jego zdaniem Żółto-Czerwoni zasłużenie zdobyli 3 punkty.

Komentarz będzie bardzo krótki: taką Jagiellonię chcielibyśmy widzieć jako sztab szkoleniowy, przypuszczam, że trener Ireneusz Mamrot również. Tak zdeterminowanej drużyny, tak zaangażowanej w walkę i chcącej wygrać nie widziałem już dawno. Uważam, że zdecydowanie górowaliśmy, jeśli chodzi o tę walkę i stwarzaliśmy sytuację, z czego padły trzy bramki. Myślę, że wygraliśmy zasłużenie. W mojej sytuacji nic się nie zmienia. Wiemy, że jestem na stanowisku pierwszego trenera tymczasowo, a potem wracam do swojej roli, którą pełniłem do tej pory

- powiedział po zwycięstwie nad Lechią Gdańsk Rafał Grzyb.
Piotr Stokowiec: w imieniu trenerów ekstraklasy proszę o dodatkowe szkolenie z przepisów

Trener Lechii Gdańsk powiedział na konferencji, że jego zdaniem Jagiellonia wygrała zasłużenie, ponieważ była bardziej zmotywowana i zdeterminowana. Zwrócił też uwagę na podejmowane decyzje przez głównego arbitra.

Myślę, że wygrała drużyna bardziej zmotywowana, zdeterminowana, grająca z konkretem, z polotem i myślę, że tego nam zabrakło. To jest dla mnie najtrudniejsze do zaakceptowania, ale takie są fakty. Myślę, że kluczowym momentem było zejście Karola Fili i dwa stałe fragmenty gry. Jeśli chodzi o karnego, to ja nie wiem... Oczywiście nie chciałbym zrzucać wszystkiego na werdykty sędziowskie, ale może trzeba przeszkolenie zrobić dla trenerów  ekstraklasy? Bo mam wrażenie, że my się poruszamy generalnie w jakichś innych przepisach, patrząc na ostatnie mecze. W imieniu trenerów ekstraklasy proszę o dodatkowe szkolenie, bo może nie wiemy o wielu zmianach, które nastąpiły. To by się przydało na koniec sezonu, co nie umniejsza tego, że Jagiellonia wygrała dziś zasłużenie

- dodał Piotr Stokowiec.Ostatni mecz w roku kalendarzowym Jagiellonia rozegra w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem.

źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia po bardzo dobrym meczu wygrywa z Lechią Gdańsk [zdjęcia, wideo]

15.12.2019, 17:03

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:0 (1:0) z Lechią Gdańsk w ostatnim ligowym spotkaniu w Białymstoku. Dwie bramki zdobył Hiszpan - Jesus Imaz, a wynik spotkania ustalił Tomas Prikryl. Żółto-czerwoni zagrali pierwszy mecz pod wodzą Rafała Grzyba, który zastąpił zwolnionego Ireneusza Mamrota.


Jagiellonia gra z Lechią Gdańsk - mecz na naszej antenie

15.12.2019, 05:47

W niedzielę (15.12) piłkarze Jagiellonii już bez trenera Ireneusza Mamrota grają z Lechią Gdańsk. Białostoczan prowadzi dotychczasowy asystent Mamrota - Rafał Grzyb. Spotkanie transmitujemy na naszej antenie.


Trener Lechii Gdańsk - Piotr Stokowiec: w Jagiellonii nie dojdzie do rewolucji

13.12.2019, 09:23

"Po zmianie szkoleniowca nie spodziewam się w Jagiellonii rewolucji, dlatego skupiamy się na sobie. Musimy zagrać jak Lechia w poprzednich spotkaniach - przyznał przed niedzielnym (13.12) meczem 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Białymstoku trener gdańszczan Piotr Stokowiec.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!Jesień w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
MÓWI SIĘ
22.09.2020, 15:33, akt. 16:12

Koniec lata i początek jesieni

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok