Radio Białystok | Wiadomości | Propozycja dla widzów ze spektrum autyzmu - specjalny seans filmowy w białostockim kinie Forum

Propozycja dla widzów ze spektrum autyzmu - specjalny seans filmowy w białostockim kinie Forum

autor: Olga Gordiejew

24.01.2020, 07:57, akt. 08:27

To przede wszystkim propozycja dla młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów.

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

W białostockim Kinie Forum w sobotę (25.01) zaplanowano specjalny seans filmowy adresowany do wszystkich, którzy mają trudności z odbiorem otaczającego świata. To będzie tzw. seans przyjazny sensorycznie - adresowany do tych, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

Podczas seansu przyjaznego sensorycznie: światła nie będą zgaszone, tylko przyciemnione. Dźwięk filmu będzie przyciszony. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie będzie obowiązywała zasada całkowitej ciszy – można będzie komentować, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski.

W ramach sobotniego seansu młodzi widzowie z opiekunami będą mogli zobaczyć film "Basia 3". To historia 5-latki, która stawia czoła wyzwaniom codzienności np. zmaga się z domowym bałaganem, nawiązuje nowe przyjaźnie. Początek seansu w sobotę (25.01) w południe o 12:00 w Kinie Forum. Dorośli lub dzieci po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności albo o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy mogą kupić specjalny, tańszy bilet “Rodzinny”.

Seans przyjazny sensorycznie to wspólna inicjatywa Kina Forum w Białymstoku i Fundacji Pomoc Autyzm.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Pomysły na ferie dla niepełnosprawnych uczniów

22.01.2020, 16:37

Półkolonie i kino dla niepełnosprawnych dzieci


Ferie w mieście nie muszą być nudne [zdjęcia]

30.01.2020, 05:43

Dla wielu ferie to czas wspólnych wyjazdów z rodzicami, albo na obozy zimowe. Jednak duża grupa uczniów zostaje w mieście.


Filmy "W las" i "Nie przegram" na warsztatach "Filmowe Podlasie Edukuje" w BOK

19.01.2020, 10:23

Najpierw były twórcze poszukiwania, a potem najwytrwalsi zmierzyli się z planem filmowym. Efekty ich pracy można było zobaczyć na pokazie w Białostockim Ośrodku Kultury.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok