Radio Białystok | Wiadomości | Petew: jestem zadowolony z gry, a nie z rezultatu [wideo]

Petew: jestem zadowolony z gry, a nie z rezultatu [wideo]

16.02.2020, 18:09, akt. 18:21

Zawodnicy Jagiellonii Białystok w drugim tegorocznym meczu nie potrafili pokonać rywali. Po porażce z Wisłą Kraków, tym razem tylko zremisowali 0:0 z Koroną Kielce.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce, 16.02.2020, fot. Joanna Szubzda

Petew: zagraliśmy całkiem dobre spotkanie

Trener Jagiellonii po remisie z Koroną Kielce był bardzo oszczędny w słowach. Przyznał, że jest zadowolony z gry drużyny, ale ma niedosyt po rezultacie spotkania.

Myślę, że zagraliśmy całkiem dobre spotkanie, wykreowaliśmy sobie wiele bramkowych sytuacji, ale w piłce nożnej nie jest łatwo zapunktować. Uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale w kilku sytuacjach zabrakło nam szczęścia. Czasami tak się dzieje. Zatem z gry mogę być zadowolonym, ale nie z rezultatu - powiedział Iwajło Petew.

Mirosław Smyła (trener Korony): mieliśmy piłkę meczową

Szkoleniowiec przyjezdnych powiedział po spotkaniu, że jego zespół miał problemy na początku meczu z Jagiellonią. Mówił, że widać było duże zaangażowanie Jagi i chęć rewanżu za poprzedni mecz z Wisłą Kraków (0:3).

Trudny teren, przeciwnik zmotywowany po porażce z Wisłą w Krakowie, było to widać od pierwszej minuty, było widać jakość indywidualną poszczególnych zawodników, determinację i dążenie do zdobycia bramki. Był to trudny moment dla nas, tym bardziej że wypadł nam w ostatnim momencie kluczowy zawodnik środka pola Jakub Żubrowski. Podjęliśmy decyzję, że dziś zadebiutuje na tej pozycji D'Sean Theobalds. I pierwsza połowa tak się toczyła, że zagrożenie narastało, ale to myśmy mieli piłkę w ostatniej minucie można powiedzieć, nie meczową, ale "połówkową". W drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej, byliśmy groźniejsi, potrafiliśmy przeszkadzać na połowie przeciwnika, potrafiliśmy coś wykreować. Końcówka była niby nerwowa, ale to znów my mieliśmy piłkę meczową. Ale tak to w piłce jest, widocznie nie zasłużyliśmy dzisiaj na bramkę, dlatego cieszymy się z punktu, bo jest wywieziony z ultra ciężkiego terenu - przyznał Mirosław Smyła.

Jagiellonia następny mecz zagra w sobotę (22.02) o 17:30 z Legią Warszawa. Po remisie z kielczanami białostoczanie mają na koncie uzbieranych 30 punktów w 22 meczach.

źródło: PAP | red: rbon

Historia barw Jagiellonii Białystok

14.02.2020, 16:41

Po raz pierwszy w tym roku piłkarze Jagiellonii Białystok zagrają przed własną publicznością. W niedzielne (16.02) popołudnie podejmą Koronę Kielce, a mecze tych drużyn kibice określają jako "żółto-czerwone derby".

Iwajło Petew: chcę w meczu z Koroną zobaczyć inną twarz Jagiellonii [zdjęcia, wideo]

16.02.2020, 03:10

Trener Jagiellonii Iwajło Petew ma nadzieję, że w najbliższym meczu zespół pokaże inną twarz i nie popełni błędów z przegranego 0:3 spotkaniu z Wisłą Kraków. Podkreślił, że wymaga od zespołu takiego zaangażowania w grze, jak podczas treningów. - Myślę, że ten czas nadchodzi - dodał.

Szósty transfer Jagi w zimowym okienku - Ariel Borysiuk w barwach żółto-czerwonych

13.02.2020, 19:31

Jagiellonia Białystok podpisała kontrakt z Arielem Borysiukiem. Pomocnik podpisał z żółto-czerwonymi umowę do końca sezonu.