Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanka Aleksandra Szutko mistrzynią Europy juniorek w strzelectwie

Białostoczanka Aleksandra Szutko mistrzynią Europy juniorek w strzelectwie

25.02.2020, 20:02, akt. 26.02.2020, 10:29

Białostoczanka nie miała sobie równych. Oprócz Szutko, Polacy zdobyli też drugi medal, brązowy, w konkurencji strzelania do ruchomej tarczy.

Aleksandra Szutko - fot. facebook/ks.kaliber.bialystok

Łukasz Czapla zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w strzelectwie w konkurencji ruchoma tarcza, a wśród juniorek w karabinie pneumatycznym nie miała sobie równych Aleksandra Szutko. Zawody odbywają się we wrocławskiej Hali Stulecia.

Szutko w karabinie pneumatycznym do finału dostała się z piątym rezultatem. W samej serii finałowej zawodniczka Kalibru Białystok radziła sobie doskonale i sięgnęła po złoto, wyprzedzając drugą Jade Bordet z Francji o 0,8 pkt.

Czapla w klasyfikacjach miał najlepszy wynik. Jednak w półfinale zawodnik Wawelu Kraków musiał uznać wyższość Michaiła Azarenki z Rosji, ale później pokonał Igora Kizyma z Ukrainy i sięgnął po brąz. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

źródło: PAP | red: rbon, maj

Co piątek zaglądamy na boiska, sale treningowe i odkrywamy różne mniej popularne dyscypliny. Dziś odwiedzamy nieco inny obiekt - strzelnicę sportową przy ulicy Grunwaldzkiej w Białymstoku. Sprawdzamy - dla kogo jest to sport, czy jest bezpieczny i jakie są korzyści ze strzelania.

Aleksandra Szutko i Paweł Pietruk

7.03.2019, 12:08

"Zawsze gdzieś tam mnie ciągnęło, miałam znajomych, którzy wcześniej coś strzelali i opowiadali mi dużo, i stwierdziłam, że spróbuję połknąć bakcyla" - mówi mistrzyni Polski w strzelectwie sportowym.

Aleksandra Szutko z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów w strzelectwie

9.09.2018, 10:20

Aleksandra Szutko zdobyła brązowy medal strzeleckich mistrzostw świata juniorów w Korei Południowej.

25.04.2024, 09:53, akt. 10:18