Radio Białystok | Wiadomości | Władze województwa podlaskiego zachęcają do wspierania lokalnych producentów i kupowania ich produktów

Władze województwa podlaskiego zachęcają do wspierania lokalnych producentów i kupowania ich produktów

22.03.2020, 13:52, akt. 14:01

Do wspierania lokalnych producentów i kupowania ich produktów zachęca Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. W mediach społecznościowych tworzy specjalną mapkę z opisami produktów i adresami punktów sprzedaży, która ma pomóc w promocji i dotarciu do nich.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego chce promować zdrową żywność produkowaną w regionie, fot. Renata Reda
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego chce promować zdrową żywność produkowaną w regionie, fot. Renata Reda

W tych trudnych dla nas wszystkich czasach, wspierajmy lokalnych przedsiębiorców sprzedających żywność oraz kosmetyki! - apelują władze województwa podlaskiego w specjalnie stworzonym do promocji tych produktów wydarzeniu w mediach społecznościowych. Stworzono też specjalny hasztag #PodlaskieKupujeLokalnie.

Urząd na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił mapkę, która przedstawia lokalnych producentów żywności oraz kosmetyków. Urząd informuje, że to "selekcja najlepszych lokalnych producentów". Na mapie obecnie znajduje się ponad 90 punktów z całego terenu województwa podlaskiego z opisami i adresami sprzedaży. W ofercie są m.in. soki tłoczone na zimno, wyroby cukiernicze jak sękacze i mrowiska, wędliny, miody, kiszonki, mydła, a także oferty restauracji serwujących na wynos lokalne dania.

Mapa jest na bieżąco aktualizowana. Urząd zachęca producentów i sprzedawców do przesyłania swoich zgłoszeń i powiększania w ten sposób oferty.

Codziennie zamieszczane są posty z informacją o producentach i ich produktach

W tematycznym wydarzeniu w mediach społecznościowych codziennie zamieszczane są posty z informacją o poszczególnych producentach i ich produktach. Można przeczytać już m.in. serach podpuszczkowych z mleka niepasteryzowanego, a także maśle, twarogach i serach dojrzewających lokalnej firmy z miejscowości Olszanka, czy o miodach pitnych z Augustowa. W kolejnych dniach mają być przybliżane kolejne produkty.

Urząd zwraca też uwagę na producentów zrzeszonych w ramach Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego. "Możemy ich nazwać prawdziwymi ambasadorami tego, co najlepsze w podlaskich produktach! Przeszli oni skomplikowany proces weryfikacyjny - jakość oraz skład ich produktów został dokładnie zweryfikowany" - pisze na swoich stronach urząd.

Przypomina też o zasadach higieny podczas kupowania żywności. Zachęca też, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i np. zrobić zakupy sąsiadowi i zostawić pod jego drzwiami, nie jechać po zakupy w większym gronie, a jeśli nie ma możliwości zapłacenia kartą, to dokładnie umyć ręce po kontakcie z banknotami.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Władze Łomży wprowadziły przedsiębiorcom zniżki stawek czynszu

20.03.2020, 16:51

99-procentowe zniżki stawek czynszu dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w zasobach miasta wprowadziły władze Łomży.


Artur Kosicki [wideo]

20.03.2020, 06:56

- Postawa każdego mieszkańca naszego województwa jest bardzo istotna. Niezwykle ważne jest to, by dostosować się do wymogów, które wskazał Główny Inspektor Sanitarny. Musimy być odpowiedzialni.


Rząd proponuje Tarczę Antykryzysową o wartości 212 mld zł

19.03.2020, 08:12

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników - temu ma służyć Tarcza Antykryzysowa o wartości 212 mld zł, którą rząd przygotował w związku z epidemią koronawirusa - zaznaczył w komunikacie resort rozwoju.


Szczepan Barszczewski o tarczy antykryzysowej [wideo]

19.03.2020, 08:30

"Zwracamy się do władz z prośbą o wprowadzenie dobrowolności ubezpieczenia dla przedsiębiorców na najbliższe 3 miesiące, a jak będzie trzeba, to i na kolejne" - mówi Szczepan Barszczewski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


fot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna


fot. Paweł Szymański
REGION
12.07.2020, 14:58, akt. 15:39

Nie żyje Janusz Henryk Szymański


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok