Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - muzelane zbiory i organowe nagrania Opery

Kultura online - muzelane zbiory i organowe nagrania Opery

autor: Olga Gordiejew

25.03.2020, 10:19, akt. 11:01

Niezwykle bogate zbiory w internecie ma Muzeum Podlaskie - to przewodniki, eksponaty, możliwość wirtyalnych spacerów po placówkach. Z kolei OiFP proponuje na przykład niezwykłą płytę "Organy w Operze - prezentuje Andrzej Chorosiński".

źródło: facebook.com/Opera.Bialystok
źródło: facebook.com/Opera.Bialystok

Zbiory Muzeum Podlaskiego w sieci

Muzeum Podlaskie w Białymstoku przygotowało nową ofertę. Każdy będzie mógł poczuć muzealny klimat. Bez wychodzenia z domu zobaczymy wszystkie zbiory na stronach internetowych oddziałów instytucji, a nawet możemy wybrać się na wirtualny spacer i obejrzeć wystawy.

Jeżeli lubimy czytać muzealne przewodniki, to są dwie propozycje: Galeria Portretów Wielkich Polaków i "Człowiek jest tematem nadzwyczajnym. O Alfonsie Karnym i jego muzeum”. Jest też coś dla rodzin z dziećmi - zeszyt poświęcony Alfonsowi Karnemu, pełen ciekawych historii i zadań do rozwiązania - Zeszyt Alf i Ja.

Muzeum zdigitalizowało i udostępnia sporą część swoich zbiorów - Cyfrowe Muzeum a każdego dnia na muzealnych: Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTubie informuje o bieżących wydarzeniach i prezentuje zbiory.


Opera i Filharmonia Podlaska w interncie

Wirtualny spacer po gmachu, prezentacja archiwów OiFP w mediach społecznościowych i płyta "Organy w Operze - prezentuje Andrzej Chorosiński" - to propozycje Opery i Filharmonii Podlaskiej na najbliższe dni.

  

Wyjątkowy charakter płyty "Organy w Operze - prezentuje Andrzej Chorosiński" wiąże się z historycznych wydarzeniem, jakim jest oddanie do użytku gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Do utworów przygotowana jest prezentacja zdjęć.

Inne projekty przygotowywane przez OiFP to m.in. teledyski oraz krótkie nagrania artystów związanych z instytucją. Dodatkowo trwa finalizacja projektu związanego z cyklem audycji o Eugeniuszu Onieginie dyrektor OiFP Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej, przygotowywanego dla Radia Białystok. Dyrektor Opery zachęca też do śledzenia mediów społecznościowych instytucji. Będą tam publikowane archiwalne zdjęcia i filmy znajdujące się w zasobach placówki.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu
Podlaskie To Tu
23.06.2021, 16:00, akt. 16:28

Wakacje 2021 z Polskim Radiem Białystok


© pictureguy32 - fotolia.com
POGODA
23.06.2021, 12:14, akt. 19:05

Burze w województwie podlaskim

fot. Renata Reda
REGION
22.06.2021, 22:52, akt. 23.06.2021, 06:59

W Siemiatyczach wspominano dawną właścicielkę miasta

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok