Radio Białystok | Wiadomości | Niektórzy białostoccy nauczyciele dostaną pomniejszoną wypłatę - cofnięcia tej decyzji chce radna PiS

Niektórzy białostoccy nauczyciele dostaną pomniejszoną wypłatę - cofnięcia tej decyzji chce radna PiS

autor: Edyta Wołosik

25.03.2020, 13:37, akt. 13:46

Niektórzy białostoccy nauczyciele dostaną pomniejszoną wypłatę. Dyrektorzy szkół - zgodnie z informacją z Urzędu Miejskiego - nie wypłacą im pieniędzy za godziny ponadwymiarowe między 16 a 24 marca. Z apelem o cofnięcie tej decyzji zwróciła się do prezydenta miasta radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Rzeszewska.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Niektórzy białostoccy nauczyciele dostaną pomniejszoną wypłatę - cofnięcia tej decyzji chce radna PiS - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak wyjaśnia: "chodzi o nauczycieli, którzy mają przydzielone godziny powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru, np. polonista, który ma cztery klasy po 5 godzin tygodniowo, nie można tego podzielić, więc na dwie godziny ponadwymiarowe tygodniowo, za każdą z nich nauczyciel dyplomowany dostaje 50 złotych brutto".

Chodzi o czas od 16 do 24 marca, czyli już po zamknięciu szkół, ale zdaniem zastępcy prezydenta Białegostoku wtedy wystąpiła luka prawna, bo rozporządzenie ministra edukacji o zdalnym nauczaniu obowiązuje od 25 marca.

Z taką interpretacją nie zgadza się radna i powołuje się na uchwałę obowiązującą w Białymstoku od 2010 roku, której jeden z zapisów brzmi: "Godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym, nie zrealizowane przez nauczyciela z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, w tym zwłaszcza w związku z zawieszeniem zajęć z powodu epidemii i mrozów, traktuje się jak godziny faktycznie odbyte".

Władze Białegostoku zapewniają, że za czas po 25 marca nauczyciele - mimo, że szkoły są nieczynne - pieniądze za godziny ponadwymiarowe dostaną.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Szkoły muszą wprowadzić kształcenie na odległość

23.03.2020, 14:35

Szkoły muszą wprowadzić kształcenie na odległość, a uczniowie będą oceniani z umiejętności zdobytych na takich lekcjach. Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy dotyczące funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.


Placówki edukacyjne zamknięte, ale kontakt z nimi wciąż możliwy - telefonicznie i e-mailowo

16.03.2020, 16:18

Od poniedziałku (16.03) nieczynne są żłobki, przedszkola i szkoły. Nie oznacza to jednak, że nie można się z nimi kontaktować. Mimo to, że pracownicy pełnią dyżury, to dyrektorzy białostockich placówek proszą głównie o telefony lub e-maile.


Ministerstwo Cyfryzacji radzi nauczycielom, jak zorganizować lekcje online

13.03.2020, 11:15

Resort cyfryzacji radzi nauczycielom, jak zorganizować lekcje online w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach z powodu epidemii koronawirusa. Na stronie ministerstwa można znaleźć poradnik, w jaki sposób przeprowadzić takie lekcje.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok