Radio Białystok | Wiadomości | Dariusz Piontkowski: Na razie nie ma decyzji o przełożeniu egzaminów maturalnych czy ósmoklasistów

Dariusz Piontkowski: Na razie nie ma decyzji o przełożeniu egzaminów maturalnych czy ósmoklasistów

autor: Iza Serafin

1.04.2020, 15:50, akt. 16:02

Wszystko jest przygotowane. Na razie nie ma decyzji o przełożeniu egzaminów maturalnych czy ósmoklasistów - powiedział Polskiemu Radiu Białystok minister edukacji - Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda
Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Minister odniósł się w ten sposób do listu maturzystów do premiera i ministra edukacji dotyczącego zajęcia jednoznacznego stanowiska w sprawie terminu matur a także apelu Związku Nauczycielstwa Polskiego o odwołanie wszelkich egzaminów zewnętrznych.

Dariusz Piontkowski dodał, że zarówno maturzyści, jak i ósmoklasiści powinni się przygotowywać do egzaminów, bo one i tak się odbędą. W czwartek (2.04) - zgodnie z planem - rozpoczynają się próbne egzaminy maturalne - dla chętnych.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Piontkowski: w okolicy Świąt Wielkanocnych decyzja dot. zamknięcia szkół

1.04.2020, 10:32

W okolicach Świąt Wielkanocnych, na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, premier i cały rząd podejmą decyzje dotyczące zamknięcia szkół oraz innych sfer życia publicznego - powiedział w środę (1.04) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.


Marek Zagórski

1.04.2020, 08:23

"Sugerujemy żeby kupić sprzęt, który jest potrzebny i kupić go jak najwięcej. Zachęcamy do tego, żeby nie kupować tych najbardziej wypasionych, chyba że jest jakaś specjalna potrzeba - mówi minister.


Serwis eduelo.pl - to darmowa pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i rodziców

31.03.2020, 15:43

W czasie epidemii szkoły organizują lekcje przez Internet. Już ponad 4 tysiące podstawówek w Polsce korzysta z serwisu edukacyjnego www.eduelo.pl - informuje współautorka tej platformy Marta Żukowska-Gryzło, która pochodzi z Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok