Radio Białystok | Wiadomości | Orlen zwiększa produkcję, ale i tak trudno kupić płyn do dezynfekcji na stacjach

Orlen zwiększa produkcję, ale i tak trudno kupić płyn do dezynfekcji na stacjach

autor: Wojciech Szubzda

8.04.2020, 08:56, akt. 15:03

W obecnych czasach to towar deficytowy. Płyn dezynfekujący do rąk produkowany przez Orlen trudno kupić na stacjach paliw. Z takimi sygnałami zgłaszali się do nas Słuchacze.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Ogromne zainteresowanie 

Przedstawiciele spółki odpowiadają, że zainteresowanie tym płynem jest tak duże, że tylko kiedy pojawia się na stacjach, od razu znika z półek.

Rzeczniczka PKN Orlen Joanna Zakrzewska powiedziała Polskiemu Radiu Białystok, że tylko w marcu firma wyprodukowała prawie 2,5 mln litrów płynu. Dodaje jednak, że nie wszystko trafiło na stacje paliw.


Zapowiadaliśmy, że pierwsza partia zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych, która musi zaopatrywać szpitale, różne placówki służby zdrowia i instytucje. Natomiast część tego płynu, który nam został, wysłaliśmy również na nasze stacje - wyjaśnia Joanna Zakrzewska.


Orlen chce podwoić produkcję

Joanna Zakrzewska dodaje, że w tym miesiącu Orlen chce podwoić produkcję płynu do dezynfekcji rąk i wytworzyć 5 mln litrów płynu.


Staramy się jak najwięcej płynów dostarczać na nasze stacje. Natomiast musimy nadal realizować zamówienia ARM i sieci handlowych, żeby mogły również funkcjonować, żeby mogły zabezpieczyć swoich pracowników i klientów - podkreśla Joanna Zakrzewska.Nie każdy go kupi

Realizowanie zamówień Agencji Rezerw Materiałowych i sieci handlowych może oznaczać, że nie każdy chętny będzie mógł kupić płyn na stacji Orlenu.


Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na ten płyn jest ogromne. Będzie go więcej niż w marcu, natomiast nie mogę obiecać, że każdy klient będzie mógł go kupić, bo płyn do dezynfekcji jest teraz towarem deficytowym - podkreśla rzeczniczka PKN Orlen.


Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk w pierwszej połowie ubiegłego miesiąca w zakładzie w Jedliczu. Na co dzień produkowane są tam m.in. płyny do spryskiwaczy. Na początek płyny były produkowane w 5-litrowych opakowaniach, później też w litrowym pojemniku.


| red: lma, mag, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Wielu podlaskich przedsiębiorców ma problem z zapewnieniem środków ochrony swoim pracownikom

8.04.2020, 12:20

Chociaż płyny dezynfekujące, rękawice czy maseczki są coraz bardziej dostępne, to odstrasza ich cena.


Premier: Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu [wideo]

6.04.2020, 10:42

W poniedziałek (6.04) Sejm wznowił obrady. Posłowie wysłuchali informacji premiera na temat sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.


Szumowski: niedługo będziemy prosili, żeby cały personel medyczny nosił maseczki w pracy

4.04.2020, 15:18

Mamy taki etap epidemii, że niedługo prawdopodobnie będziemy prosili, żeby cały personel medyczny nosił na stałe maseczki w pracy po to, żeby chronić swoich kolegów, chronić pacjentów - zapowiedział w sobotę (4.04) minister zdrowia Łukasz Szumowski.


Ponad 230 osób objętych kwarantanną w powiecie sokólskim, władze wspierają szpital

1.04.2020, 14:18

Ponad 230 osób objętych kwarantanną, 40 pod nadzorem epidemiologicznym i żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Tak wygląda sytuacja w powiecie sokólskim.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok