Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - literatura, Bovska, maluchy w krainie sztuki

Kultura online - literatura, Bovska, maluchy w krainie sztuki

autor: Olga Gordiejew

28.04.2020, 09:24, akt. 09:35

Proponujemy spotkania autorskie online, spektakl na podstawie twórczości Przemysława Gintrowskiego, premiera Bovskiej.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Zaczynamy literacko od zaproszenia na ostatni tydzień epidemicznych spotkań autorskich online. W „ULu z książkami” codziennie o 18:00 pisarki i pisarze specjalnie zza swoich biurek, z foteli oraz – zgodnie nową polską tradycją – sprzed półek z książkami. W tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników.

We wtorek (28.04) spotkanie z Magdaleną Parys, poznamy urywki jej najnowszej powieści „Książę”, która ukazać ma się we wrześniu. W środę Piotr Stankiewicz opowie o stoicyzmie i filozofii, czyli o tym, co się nam przydać może w dzisiejszych czasach (bo zawsze się przydaje). 

W niedzielę gościem Ula będzie Marta Guśniowska z BTL, która pyta: "Teatr czy Książka – Książka czy Teatr? Nie trzeba wybierać! Można mieć wszystko! Będąc i Pisarką, i Dramatopisarką. 

 

We wtorek wieczorem premiera online spektaklu POSTACIE na podstawie twórczości Przemysława Gintrowskiego, kompozytora i pieśniarza, barda „Solidarności”, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej. Początek o 20:00.

Spektakl będzie można obejrzeć na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej.

„Postacie” to pierwsza (i do tej pory jedyna!) taka interpretacja twórczości Przemysława Gintrowskiego. Spektakl łączy w sobie różne dziedziny sztuki – nowatorskie wizualizacje multimedialne, rozbudowaną choreografię, aranżację świetlną, kultową muzykę oraz porywający śpiew młodych artystów, absolwentów aktorstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej. To niezwykle przewrotna mieszanka, która gwarantuje widzowi rozmaitość wrażeń.

Zobacz fragment spektaklu!Również we wtorek na FB kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem z Bovską, autorką albumu „Sorrento”.

Bovska w trakcie premiery da próbkę swojego talentu i zagra kilka utworów. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Streaming ze spotkania będzie dostępny na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie też tłumaczone na język migowy.

Bovska powraca z nowym, wyczekiwanym czwartym albumem, zatytułowanym „Sorrento”. Artystka po raz kolejny otworzy przed słuchaczami drzwi do swojego świata. Warstwę liryczną, jak zawsze, Bovska stworzyła sama. Jedynym wyjątkiem jest piosenka „Guziki”.


Muzeum Podlaskie w Białymstoku proponuje WIRTUALNE spotkanie w ramach cyklu Maluchy w krainie sztuki! Motywem przewodnim zajęć jest najpiękniejsza z pór roku wiosna i wiosenne pejzaże. To wydarzenie dla dzieci w wieku 4-6 lat. Link do karty zadań jest tutaj. 


Warto też zerknąć na profil FB  BTL - Tam pojawił się Kącik Kreatywny, do którego zaprasza aktorka BTL Ewa Żebrowska!


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok