Radio Białystok | Wiadomości | Poseł Tyszkiewicz chce poznać szczegóły relacji biznesowych ministra Szumowskiego z aresztowanym biznesmenem

Poseł Tyszkiewicz chce poznać szczegóły relacji biznesowych ministra Szumowskiego z aresztowanym biznesmenem

autor: Michał Buraczewski

21.05.2020, 18:45, akt. 19:04

Do Najwyższej Izby Kontroli trafi wniosek o zbadanie okoliczności utworzenia kliniki kardiologii przy szpitalu w Bielsku Podlaskim - zapowiada szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej poseł Robert Tyszkiewicz.

Robert Tyszkiewicz, źródło fot. Biuro Zarządu Regionu Podlaskiego PO RP
Robert Tyszkiewicz, źródło fot. Biuro Zarządu Regionu Podlaskiego PO RP

Według posła Roberta Tyszkiewicza wyjaśnione powinny zostać szczegóły dawnych relacji biznesowych obecnego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W ostatnich wypowiedziach minister Szumowski potwierdzał, że ok. 5 lat temu uczestniczył w projekcie budowy bielskiej kliniki ze spółką Necor.

Prezesem firmy był znany suwalczanin Daniel O., który teraz jest podejrzany między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Szef resortu zdrowia zapewnia, że z projektu budowy wycofał się "lata temu" i klinika "tak naprawdę powstała bez jego udziału".

Poseł Robert Tyszkiewicz wyjaśnienia ministra ocenia jako "nieprzekonujące". Mówił o tym podczas czwartkowej (21.05) konferencji prasowej w centrum Białegostoku.


- Zaprosił do swojej spółki Necor, jako inwestora Daniela O., inwestora z Suwałk, na którym ciążą dziś oskarżenia ogromnych przestępstw finansowych na wielką skalę, prania brudnych pieniędzy, emisji obligacji bez pokrycia. (...) Minister Szumowski i jego żona uczynili Daniela O. prezesem tej spółki. To musi zostać wyjaśnione - podkreśla Robert Tyszkiewicz.


Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na antenie Polsat News powiedział, że Daniela O. do spółki zaprosił jeden z jego kolegów lekarzy.


- Został przyprowadzony jako człowiek majętny, który dostarczy środki na realizację tego projektu. Tutaj niestety również padliśmy ofiarą nierzetelności tego pana i tak naprawdę ta klinika z moim udziałem nigdy nie powstała. Już dawno z tego odszedłem, lata temu. Z mediów dowiedziałem się już później o kłopotach i aresztowaniu pana Daniela - mówi minister Szumowski.


Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaski poseł KO pyta m.in. ministra zdrowia o maseczki sprowadzone przez KGHM

20.05.2020, 16:58

Podlaski poseł KO Krzysztof Truskolaski poinformował w środę (20.05) o interpelacji poselskiej do ministra zdrowia i premiera, w której chce uzyskać informacje m.in. o kosztach transportu maseczek ochronnych sprowadzonych przez KGHM z Chin i ich certyfikacji.


Podlascy posłowie KO zapowiadają interpelację ws. kosztów przygotowań wyborów 10 maja

8.05.2020, 12:01

Podlascy posłowie Koalicji Obywatelskiej chcą uzyskać od rządu dane na temat kosztów przygotowań do wyborów prezydenckich, które ostatecznie 10 maja nie odbędą się. W piątek (8.05) zapowiedzieli skierowanie do premiera Mateusza Morawieckiego interpelacji w tej sprawie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Dariusz Marek Srzednicki, fot. Marcin Gliński
BIAŁYSTOK
24.11.2020, 12:24, akt. 14:59

Nie żyje Dariusz Marek Srzednickiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok