Radio Białystok | Wiadomości | Wychowanek białostockiego "poprawczaka" skazany w zawieszeniu za napaść na policjantów

Wychowanek białostockiego "poprawczaka" skazany w zawieszeniu za napaść na policjantów

25.05.2020, 16:19, akt. 16:22

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i konieczność zapłaty niespełna 1,4 tys. zł za szkody materialne - taki wyrok zapadł w poniedziałek (25.05) przed Sądem Rejonowym w Białymstoku w sprawie wychowanka miejscowego zakładu poprawczego oskarżonego m.in. o czynną napaść na policjantów.

Fotolia.com
Fotolia.com

Wyrok nie jest prawomocny; zapadł po uwzględnieniu przez sąd wniosku oskarżonego o skazanie go bez przeprowadzania postępowania dowodowego.

Sprawa dotyczyła zajścia, do którego doszło blisko rok temu w Zakładzie Poprawczym w Białymstoku. Trzech nastoletnich podopiecznych (w wieku 16 i 18 lat) w nocy wszczęło awanturę i zabarykadowało się tam w jednym z pomieszczeń; wtedy też w czasie interwencji funkcjonariuszy doszło do czynnej napaści na policjantów, w kierunku których - po sforsowaniu drzwi - poleciały m.in. krzesła, szafki i części zniszczonych mebli.

Ostatecznie jednemu z młodych ludzi postawiono zarzuty nie tylko znieważenia słownego strażników zakładu poprawczego i policjantów, ale też m.in. czynnej napaści na tych ostatnich.

Jak poinformowała rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku sędzia Beata Wołosik, za te czyny sąd wymierzył mu karę roku więzienia w zawieszeniu. Ma on też w całości pokryć koszty zniszczeń w pokoju i zapłacić na rzecz zakładu poprawczego niespełna 1,4 tys. zł.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Próbowali okraść białostocką drogerię - jeden z napastników pogryzł nawet ochroniarza

18.05.2020, 18:06

3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy próbowali okraść drogerię w Białymstoku. 37-latek i jego o rok młodszy kolega chcieli wykorzystać nieuwagę pracowników. Zauważyli to ochroniarze.


Aresztowano kierowcę, który rzucał nożami w policjantów w Białymstoku

6.05.2020, 15:58

Białostocki sąd aresztował w środę (5.06) na trzy miesiące 32-letniego kierowcę podejrzanego m.in. o czynną napaść na policjantów podczas kontroli drogowej. Za taką napaść prokuratura uznała rzucenie w kierunku funkcjonariuszy dwóch noży. Zarzuty dotyczą też posiadania narkotyków.


Hajnowscy policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o rozbój

6.05.2020, 12:45

Długi były prawdopodobną przyczyną napadu na 22-latka w jednej z miejscowości w powiecie hajnowskim. Tamtejsi policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o rozbój.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


Khorzhevska - Fotolia.com
MÓWI SIĘ
6.07.2020, 07:14, akt. 07:21

Dobre maniery w czasie pandemii


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok