Radio Białystok | Wiadomości | Dwóch suwalczan przepłynęło niemal 1000 km kajakami z Wigier do Bałtyku

Dwóch suwalczan przepłynęło niemal 1000 km kajakami z Wigier do Bałtyku

autor: Areta Topornicka

25.05.2020, 18:19, akt. 18:34

Przepłynęli kajakami niemal 1000 km. Dwóch suwalczan w 17 dni pokonało dystans z Wigier do Bałtyku. W ten sposób udało im się zebrać pieniądze na remont łazienki w Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań” w Suwałkach.

źródło: zdjęcie z profilu facebookowego "Z Wigier do Bałtyku"
źródło: zdjęcie z profilu facebookowego "Z Wigier do Bałtyku"

Pomimo mielizn, silnych wiatrów, a nawet śnieżycy płynęło im się bezpiecznie. Dziennie przepływali około 60 km. O tych trudnych i o najlepszych momentach wyprawy opowiada jeden z uczestników Daniel Danecki.

- Najtrudniejsze było dopłynięcie do Płocka. Spotkały nas tam bardzo silne fale, które dochodziły nawet do wysokości 1 metra. Zdecydowanie najlepszym elementem naszej wyprawy było to, że tak wielu ludzi pomogło nam na trasie. Z dobrej woli brali nas do siebie na kwatery, do mieszkań albo po prostu wspomagali jedzeniem - mówi.

Podczas wyprawy uczestnicy oferowali zainteresowanym firmom reklamę. Jak mówi kajakarz Jakub Skrodzki, wszystkie zgromadzone w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na remont łazienki w Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań" w Suwałkach.

- Dostawaliśmy na bieżąco informacje z Przystani o nowych przelewach więc monitorowaliśmy wpłaty. Na te moment udało nam się zebrać blisko 6,5 tys zł. Po powrocie do Suwałk musimy to dokładnie przeliczyć, bo oprócz przelewów na konto otrzymywaliśmy również datki na trasie bezpośrednio od ludzi - mówi.

Obecnie obaj kajakarze są już w drodze powrotnej do Suwałk. Deklarują, że zebrane na remont łazienki pieniądze przekażą suwalskiej "Przystani" jeszcze w tym tygodniu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwalczanie pokonali kajakami już ponad 580 kilometrów i za kilka dni spróbują dotrzeć do Bałtyku

21.05.2020, 08:15

Jakub Skrodzki i Daniel Danecki kontynuują wyprawę „Z Wigier do Bałtyku”. Ma ona swój charytatywny cel - zebranie pieniędzy na remont łazienki w Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach.


250 kilometrów pokonali już suwalscy kajakarze, którzy płyną w charytatywnej akcji do Bałtyku

15.05.2020, 12:37

To dużo, ale liczyli, że przepłyną więcej. Dwóm kajakarzom, którzy w ubiegłą sobotę (9.05) rozpoczęli wyprawę charytatywną „Z Wigier do Bałtyku” plany krzyżuje pogoda.


Suwalczanie płyną kajakami do Bałtyku

11.05.2020, 10:15

Takiego wyzwania nikt jeszcze u nas się nie podjął. W sobotę (9.05) dwaj suwalczanie Daniel Danecki i Jakub Skrodzki rozpoczęli wyprawę z Wigier do Bałtyku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok