Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanie dbają o relacje sąsiedzkie

Białostoczanie dbają o relacje sąsiedzkie

autor: Adam Janczewski

26.05.2020, 12:07, akt. 12:22

Białostoczanie bardzo dobrze oceniają relacje z sąsiadami w swojej okolicy. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Otodom.

źródło: Otodom
źródło: Otodom

Białostoczanie dbają o relacje sąsiedzkie - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Ankietowani odpowiadali na trzy pytania: o osobiste więzi, uprzejmość i przyjazne nastawienie oraz o sposób życia sąsiadów.

Wśród 12 polskich miast, które są notowane w rankingu, lepiej wypadł pod tym względem jedynie Szczecin. Białystok zajął drugą pozycję - ex aequo z Lublinem.

Średnia ocena w stolicy Podlasia to 3,56 w skali od 1 do 5. Tylko o jedną setną punktu wyższą ocenę własnym sąsiadom wystawili mieszkańcy Szczecina. Najmniej zadowoleni z sąsiedztwa są mieszkańcy Wrocławia, gdzie średnia ocena to tylko 3,32.

W badaniu wzięło udział łącznie ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

W Białymstoku osiedlem, którego mieszkańcy najbardziej są zżyci z sąsiadami, okazały się Dojlidy z notą na poziomie 4,03 punktu. Na drugim miejscu - z bardzo zbliżoną notą - jest Jaroszówka - 4,02. Jak przekonuje ekspert rynku nieruchomości Przemysław Smalkowski z biura Express House, duży wpływ na to ma rodzaj zabudowy w tych miejscach.

Przeważającą część nieruchomości na najlepiej ocenionych osiedlach stanowią domy jednorodzinne i w zabudowie szeregowej. Mieszkańcy w związku z tym są tam mniej anonimowi i mają lepsze relacje. W wielu przypadkach domy zamieszkiwane są przez tych samych właścicieli przez wiele lat, co także znajduje odbicie w ugruntowanych relacjach sąsiedzkich

 - tłumaczy specjalista.

Na końcu zestawienia jest osiedle Sienkiewicza - 3,21. Według ekspertów ma na to wpływ większa rotacja mieszkańców. To już kolejny ranking portalu Otodom. Wcześniej mieszkańcy oceniali bezpieczeństwo.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białystok wśród najbezpieczniejszych miast w Polsce

19.05.2020, 12:43

Białystok jest wśród najbezpieczniejszych miast w Polsce. Tak wynika z ankiety portalu Otodom, który sprawdził to w 12 miastach w kraju.


Podczas pandemii rośnie popyt na większe nieruchomości i działki rekreacyjne

3.05.2020, 10:38

Podczas pandemii rośnie zainteresowanie zakupem większych mieszkań i domów, a zainteresowanie działkami rekreacyjnymi jest trzy razy większe niż rok temu - wynika z analizy HRE Investments.


Rośnie zainteresowanie gruntami i domami poza miastem - zauważają eksperci

30.04.2020, 08:06

Rośnie zainteresowanie gruntami i domami poza miastem. W ocenie ekspertów, jest to związane z epidemią koronawirusa i przymusową kwarantanną.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok