Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia wraca do gry - na początek wyjazdowy mecz z Cracovią

Jagiellonia wraca do gry - na początek wyjazdowy mecz z Cracovią

31.05.2020, 08:24, akt. 15:04

Piłkarze Jagiellonii Białystok po prawie 3-miesięcznej przerwie znowu grają ligowy mecz. W niedzielę (31.05) grają na wyjeździe z Cracovią. Początek meczu i naszej relacji ze stadionu przy ul. Kałuży o 15:00.

Cracovia - Jagiellonia Białystok, 31.05.2020, fot. Jerzy Kułakowski

0:00
0:00
Kibice Jagiellonii wierzą w wyjazdowe zwycięstwo z Cracovią - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.

Wracają mecze na antenę Polskiego Radia Białystok

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa rozgrywki wznowiła piłkarska ekstraklasa. Mecze rozgrywane są przy pustych trybunach, z zachowaniem reżimu sanitarnego i z niewielką liczbą dziennikarzy na stadionie.

Wśród osób, które mają okazję oglądać wyjazdowe spotkanie Jagiellonii Białystok z Cracovią jest nasz dziennikarz Jerzy Kułakowski. Początek meczu i naszej radiowej transmisji ze stadionu przy ul. Kałuży w Krakowie w niedzielę (31.05) o 15:00.

Pierwsze cztery mecze pokażą, o co walczy Jagiellonia

Wyniki w pierwszych czterech meczach po wznowieniu rozgrywek zdeterminują cele na ten sezon Jagiellonii Białystok. Przed przerwą związaną z pandemią koronawirusa białostoczanie mieli passę trzech spotkań bez porażki i udało im się wrócić do tzw. grupy mistrzowskiej.

Z tej perspektywy pandemia koronawirusa być może przerwała zespołowi z Białegostoku marsz w górę tabeli. Po słabym początku drugiej części rozgrywek, gdy w czterech spotkaniach Jagiellonia zdobyła tylko dwa punkty i strzeliła jedną bramkę, w kolejnych trzech przyszło przełamanie, a remis i dwa zwycięstwa pozwoliły wrócić do walki o miejsce w górnej połowie tabeli.

Rywalizację Jagiellonia zaczęła z 9. miejsca, ale tylko punkt mniej mają Raków Częstochowa i Wisła Płock.

- W tej chwili dla nas najważniejsze będą te pierwsze cztery mecze (do końca sezonu zasadniczego), dopiero wtedy okaże się o co będziemy walczyć i jakie będą cele. Oczywiście liczę na to, że będziemy w górnej +ósemce+ i do końca walczyć o jak najwyższe lokaty" - mówił w niedawnym wywiadzie dla Radia Białystok członek sztabu szkoleniowego Rafał Grzyb.

Posłuchaj całej rozmowy z Rafałem Grzybem

Bułgarski szkoleniowiec Iwajło Petew patrzy na razie nieco bliżej i podkreśla, że skupia się na pierwszym meczu, który jego piłkarze rozegrają w niedzielę na wyjeździe z Cracovią. Z przygotowań do wznowienia sezonu jest zadowolony, choć przyznaje, że forma zespołu jest niewiadomą, bo nie było możliwości rozegrania meczów kontrolnych, które pozwoliłyby to sprawdzić.

Większych problemów zdrowotnych w zespole nie ma; dzięki przerwie w rozgrywkach czas na wyleczenie urazów i powrót do treningów mieli m.in. macedoński bramkarz Dejan Iliev i napastnik ze statusem młodzieżowca Bartosz Bida.

Na przełomie kwietnia i maja pojawiła się informacja, że Jagiellonia rozważa dokończenie sezonu nie na stadionie miejskim w Białymstoku, ale na boisku w swoim ośrodku treningowym. Powodem miały być kwestie finansowe, tzn. wysokie koszty wynajmu obiektu zamkniętego dla kibiców. Ostatecznie spółka miejska zarządzająca stadionem i klub doszły do porozumienia i swoje mecze "u siebie" białostoczanie będą rozgrywali tam, gdzie dotąd.

Zanim dojdzie do meczu w Białymstoku, żółto-czerwoni grają na wyjeździe z Cracovią. Początek meczu i naszej relacji z Krakowa w niedzielę (31.05) od 15:00.

źródło: PAP | red: wsz

Piłkarze PKO BP Ekstraklasy już po raz drugi wracają w tym roku na boiska. O ile jednak w lutym wznowili sezon po planowanej zimowej przerwie, o tyle następna - spowodowana koronawirusem - trwała aż 80 dni. Dzięki wysiłkom wielu osób w piątek (29.05) rozpocznie się 27. kolejka.

"Maki" i Borysiuk na dłużej w Jagiellonii

27.05.2020, 14:29

Maciej Makuszewski i Ariel Borysiuk przedłużyli swoje kontrakty z Jagiellonią Białystok. Pomocnicy Żółto-Czerwonych podpisali umowy do końca sezonu 2020-2021.

W setną rocznicę powstania Jagiellonia Białystok będzie miała okolicznościowy znaczek pocztowy

25.05.2020, 11:58

Specjalny znaczek okolicznościowy wypuści Poczta Polska w setną rocznicę powstania Jagiellonii Białystok. Kibice będą mogli nabyć go za nieco ponad 3 złote, ale ukaże się w niewielkim nakładzie. Ma być dostępny od soboty (30.05).

Rafał Grzyb

29.05.2020, 08:16

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.

Trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew: jestem zadowolony z przygotowań, forma niewiadomą [zdjęcia, wideo]

22.05.2020, 13:32

Bułgarski trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew jest zadowolony z dotychczasowych przygotowań do wznowienia rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Przyznał jednak, że forma zespołu jest niewiadomą, bo nie ma możliwości rozegrania meczów kontrolnych, które pozwoliłyby to sprawdzić.

Nie będzie w tym roku obchodów 100-lecia Jagiellonii Białystok

19.05.2020, 07:45

Nie będzie m.in. wielkiego koncertu na Rynku Kościuszki, pochodu przez miasto czy innych wydarzeń. Z powodu pandemii koronawirusa kibice Jagiellonii Białystok odwołali wszystkie zaplanowane na ten rok obchody 100-lecia powstania klubu.

Trener Jagiellonii Białystok: skupiamy się na pierwszym meczu [zdjęcia, wideo]

15.05.2020, 12:56

Bułgarski trener Jagiellonii Iwajło Petew jest zadowolony z pierwszych dwóch tygodni treningów zespołu po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. "To nie są przygotowania przedsezonowe, skupiamy się konkretnie na meczu z Cracovią" - podkreślił szkoleniowiec.

Były trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot został trenerem Arki Gdynia

11.05.2020, 08:05

Ireneusz Mamrot został w niedzielę (10.05) trenerem występujących w ekstraklasie piłkarzy Arki Gdynia. 49-letni szkoleniowiec, który zastąpił Krzysztofa Sobieraja, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. To czwarty w tym sezonie trener trójmiejskiego zespołu.

Wkrótce Jagiellonia zagra z Cracovią - znamy terminarz

8.05.2020, 12:01

Piłkarze i członkowie sztabów szkoleniowych klubów PKO BP Ekstraklasy przeszli pomyślnie testy na obecność koronawirusa - potwierdziła w piątek (8.05) spółka prowadząca rozgrywki. Ogłoszono też terminarz pierwszych po wznowieniu kolejek.

Jagiellonia wróciła do treningów - w drużynie nie ma zakażeń koronawirusem [zdjęcia, wideo]

6.05.2020, 13:28

Jagiellonia znalazła się w grupie zespołów, które - po ocenie wyników testów na obecność koronawirusa - dostały w środę (6.05) zgodę na rozpoczęcie treningów w grupach. Po południu takie zajęcia odbyły się w ośrodku szkoleniowym przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku.