Radio Białystok | Wiadomości | Trener Jagiellonii Białystok: jedziemy na mecz z trudnym przeciwnikiem

Trener Jagiellonii Białystok: jedziemy na mecz z trudnym przeciwnikiem

29.05.2020, 13:48, akt. 22:33

Jedziemy na mecz z trudnym przeciwnikiem, który w każdym kolejnym sezonie robi progres - tak o Cracovii mówi przed meczem w Krakowie trener Jagiellonii Iwajło Petew.

Konferencja trenera Jagiellonii Białystok Iwajło Petewa, fot. Joanna Szubzda
Konferencja trenera Jagiellonii Białystok Iwajło Petewa, fot. Joanna Szubzda

Wracają mecze Jagiellonii na naszą antenę

Jagiellonia Białystok zagra w niedzielę (31.05) z Cracovią o 15:00. Spotkanie będziemy transmitować na naszej antenie. Na stadionie przy ul. Kałuży będzie Jerzy Kułakowski i jego relacji będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Białystok.

Rywalizację Jagiellonia wznowi z ósmego miejsca, ale tylko punkt mniej mają Raków Częstochowa i Wisła Płock. Cracovia jest trzecia, białostoczanie tracą do niej pięć "oczek". Bułgarski szkoleniowiec podkreślił, że na starcie ekstraklasy po dwumiesięcznej przerwie skupia się wyłącznie na spotkaniu z Cracovią.
- Jak dotąd wszystko przebiega pomyślnie. Nastrój i przygotowania są dobre. Czekamy na niedzielę - powiedział trener Iwajło Petew w wywiadzie przygotowanym przez biuro prasowe Jagiellonii. 


Do Krakowa na pewno nie pojedzie hiszpański skrzydłowy Juan Camara, który przechodzi rehabilitację po zabiegu, a ta ma potrwać ok. trzech tygodni. Wrócili do zajęć w tym tygodniu Słowacy Andrej Kadlec i Martin Kostal, którzy leczyli drobne urazy.


Maki i Borysiuk zostają w Jagiellonii


Kilka dni temu umowy - na kolejny sezon - podpisali z Jagiellonią dwaj doświadczeni byli reprezentanci Polski Ariel Borysiuk i Maciej Makuszewski. Przyszli do klubu pod koniec przerwy zimowej, już po powrocie drużyny z obozu przygotowawczego w Turcji, podpisując umowy do końca drugiej rundy, ale z opcją przedłużenia.


- To bardzo dobra informacja. Wszyscy wiemy, jaką jakość prezentują +Maki+ i Ariel. Jestem z nich zadowolony. Uważam, że w przyszłości dadzą z siebie jeszcze więcej. Dla nich również jest to dobre, przedłużyć kontrakt i skupić się wyłącznie na naszej pracy w Jagiellonii - dodał bułgarski szkoleniowiec.


- Mimo tego, że przez dwa i pół miesiąca nie graliśmy żadnego meczu, klub wykorzystał tę opcję. Czuję zaufanie ze strony klubu, skoro ta umowa została przedłużona. Ja również się cieszę, bo pomimo tego krótkiego czasu w Białymstoku dobrze się tutaj czuję (...), głowa będzie teraz spokojniejsza i można się skupić na meczach pozostałych do końca sezonu - powiedział Borysiuk.Pytany o pierwsze spotkanie po przerwie wyraził nadzieję, że zespół zachował formę z ostatnich meczów przed nią (Jagiellonia nie przegrała wtedy trzech spotkań z rzędu, zdobywając 7 pkt. i przesunęła się do tzw. mistrzowskiej części tabeli - PAP). 


- Na pewno było parę niedociągnięć, ale po to właśnie teraz trenujemy, żeby wejść w ten +nowy sezon+ po tej przerwie z lepszą grą - dodał Ariel Borysiuk.


Ariel Borysiuk, podobnie jak trener Petew, zaznaczył, że nie ma co wybiegać za bardzo w przyszłość, a koncentrować się na kolejnych czterech meczach pozostałych w rundzie zasadniczej.

- Niedługo możemy być na trzecim miejscu, a równie dobrze na jedenastym. Wobec tego pełna koncentracja. Nie ma co daleko wybiegać w przyszłość, trzeba myśleć mecz po meczu. Takie mamy nastawienie w drużynie, że obecnie przede wszystkim liczy się mecz z Cracovią, a o kolejnych spotkaniach będziemy myśleć później - dodał Borysiuk.

- Jedziemy tam powalczyć o 3 punkty - pewnie wypowiada się przed meczem z Cracovią obrońca Jagi - Ivan Runje.
Jagiellonia Białystok zagra w niedzielę (31.05) z Cracovią o 15:00. Spotkanie będziemy transmitować na naszej antenie.


źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


"Żółto-czerwone stulecie" - audycja dokumentalna Marka Gąsiorowskiego

29.05.2020, 00:01

Dziś to sportowa wizytówka Białegostoku. Przed laty rozsławiali ją bokserzy, judocy, lekkoatleci szachiści i szermierze.


Jubileusz stulecia Jagiellonii Białystok - barwy i hymn motywem przewodnim

28.05.2020, 06:02

Hucznych obchodów - w związku z epidemią - nie będzie, ale będą akcenty przypominające o 100-leciu Jagiellonii Białystok.


Jagiellonia wraca do gry - na początek wyjazdowy mecz z Cracovią

31.05.2020, 08:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok po prawie 3-miesięcznej przerwie znowu grają ligowy mecz. W niedzielę (31.05) grają na wyjeździe z Cracovią. Początek meczu i naszej relacji ze stadionu przy ul. Kałuży o 15:00.


Przerwała trwała aż 80 dni - wracają rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy

27.05.2020, 20:35

Piłkarze PKO BP Ekstraklasy już po raz drugi wracają w tym roku na boiska. O ile jednak w lutym wznowili sezon po planowanej zimowej przerwie, o tyle następna - spowodowana koronawirusem - trwała aż 80 dni. Dzięki wysiłkom wielu osób w piątek (29.05) rozpocznie się 27. kolejka.


"Maki" i Borysiuk na dłużej w Jagiellonii

27.05.2020, 14:29

Maciej Makuszewski i Ariel Borysiuk przedłużyli swoje kontrakty z Jagiellonią Białystok. Pomocnicy Żółto-Czerwonych podpisali umowy do końca sezonu 2020-2021.


Rafał Grzyb

29.05.2020, 08:16

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok