Radio Białystok | Wiadomości | Na miesiąc odłożono sprzedaż budynku w Trzciannem, w którym jest jedyny w gminie gabinet lekarza rodzinnego

Na miesiąc odłożono sprzedaż budynku w Trzciannem, w którym jest jedyny w gminie gabinet lekarza rodzinnego

autor: Lech Pilarski, Renata Reda

22.06.2020, 15:02, akt. 17:23

Ważą się losy jedynego w gminie Trzcianne gabinetu lekarza rodzinnego. Mieści się on w budynku należącym do starostwa w Mońkach, które wystawiło obiekt na sprzedaż.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Zamieszanie wokół gabinetu lekarza rodzinnego w Trzciannem - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przetarg, do którego zgłosiło się czterech kupców, miał być rozstrzygnięty w środę (24.06).  W razie sprzedaży przychodnia mogłaby stracić lokal. To oznaczałoby, że prawie 2 tysiące mieszkańców gminy byłoby pozbawionych podstawowej opieki zdrowotnej w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. 

Przeciwko sprzedaży budynku wystąpił do starosty monieckiego wójt gminy Trzcianne. W poniedziałek odbyło się w tej sprawie spotkanie przedstawicieli obu samorządów. Wójt gminy Trzcianne Marek Szydłowski mówi, że starostwo godzi się, by gmina nieodpłatnie przejęła budynek. 

Na razie zapadła decyzja o przełożeniu jego sprzedaży o miesiąc, ale rozmowy będą dalej się toczyć - mówi wójt.

Starosta moniecki Błażej Buńkowski potwierdza, że przetarg będzie odwołany, ale jeśli w ciągu miesiąca nie dojdzie do porozumienia z samorządem gminy Trzcianne, to budynek znów będzie wystawiony na sprzedaż.

Starosta zapewnia, że starostwo odda nieodpłatnie budynek gminie, ale bez żadnych warunków. I czeka w tej sprawie na konkretne deklaracje na piśmie, że gmina ten budynek chce przejąć. 

Starostwo chce sprzedać nieruchomość w Trzciannem, bo potrzebuje pieniędzy na spłatę długów gabinetu podstawowej opieki zdrowotnej monieckiego szpitala, który mieścił się w tym obiekcie, a od pół roku już nie istnieje. Dodatkowo utrzymywanie budynku jest bardzo kosztowne.

| red: mag, mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Uzdrowiska, poradnie POZ i wzrost zakażeń SARS-CoV-2

9.06.2020, 00:20

Jakie są przyczyny wzrostu zakażeń SARS-CoV-2? Kto i kiedy może wyjechać do sanatorium? Czy możliwy jest szerszy dostęp do leczenia w poradniach POZ?


W czasach epidemii możemy liczyć na lekarskie teleporady

2.06.2020, 10:33

Mimo że w Polsce jest już coraz mniej różnego rodzaju ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, zasady przyjmowania pacjentów przez lekarzy rodzinnych jeszcze długo się nie zmienią.


Szpital w Łomży od czerwca nie będzie już jednoimienny

21.05.2020, 14:33

Szpital w Łomży jako jeden z pierwszych w Polsce będzie stopniowo wracał do funkcji, którą miał przed pandemią koronawirusa. Proces powrotu do swojej wcześniejszej roli będzie przeprowadzany w czerwcu - poinformował w czwartek (21.05) na konferencji prasowej w Białymstoku wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: stock.adobe.com
MÓWI SIĘ
7.08.2020, 16:57, akt. 17:07

Wysokie ceny warzyw i owocówźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok