Radio Białystok | Wiadomości | Metropolita białostocki arcybiskup Tadeusz Wojda ofiarował 25 tys. zł dla Domu Dziecka w Krasnem

Metropolita białostocki arcybiskup Tadeusz Wojda ofiarował 25 tys. zł dla Domu Dziecka w Krasnem

autor: Adam Janczewski

29.06.2020, 18:56, akt. 19:08

Te pieniądze będą przeznaczone na wakacje dla podopiecznych i remonty. Metropolita białostocki arcybiskup Tadeusz Wojda ofiarował 25 tys. zł darowizny na Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem koło Zabłudowa.

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski

Metropolita białostocki arcybiskup Tadeusz Wojda ofiarował 25 tys. zł dla Domu Dziecka w Krasnem - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak tłumaczy arcybiskup Tadeusz Wojda, to pieniądze ze zbiórki zainicjowanej przed dwoma miesiącami przez kurię.


Kiedy rozpoczęła się epidemia koronawirusa, to pomyśleliśmy jako archidiecezja, że należałoby włączyć się do inicjatywy walki z pandemią. Wobec tego, najpierw zwróciłem się z prośbą do pracowników kurii, wszystkich kapłanów z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, aby zechcieli przekazać pieniądze. Następnie podobny list skierowałem do wszystkich kapłanów. Zebraliśmy ponad 70 tys. zł - wyjaśnił arcybiskup.


Za te pieniądze duchowni kupili między innymi maseczki, które przekazali białostockim bezdomnym. Teraz 25 tys. zł dostała placówka w Krasnem. Do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka trafiły też środki ochrony osobistej z Urzędu Marszałkowskiego.

Marszałek Artur Kosicki przekazał 80 litrów płynu do dezynfekcji i kilkaset maseczek.


Mówiąc przewrotnie - oby się nigdy nie przydały. Mam nadzieję, że pandemia wreszcie się skończy i będziemy wszyscy funkcjonować normalnie - podkreślał marszałek.


Zastępca dyrektora Domu Dziecka w Krasnem Grażyna Zimnoch zapowiedziała, że pieniądze przekazane przez arcybiskupa Tadeusza Wojdę, przeznaczone będą na wakacje dla dzieci, a także na remont Rodzinnego Domu Dziecka.


W Domu Dziecka im. Janusza Korczaka wychowuje się 48 dzieci. Grażyna Zimnoch od lipca pełnić będzie funkcję dyrektora placówki. Na stanowisku zastąpi Annę Zieniewicz, która związana była z domem dziecka od 1969 roku.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok