Radio Białystok | Wiadomości | Weekendowe seanse w kinach plenerowych i samochodowych w Podlaskiem

Weekendowe seanse w kinach plenerowych i samochodowych w Podlaskiem

autor: Edyta Wołosik, Olga Gordiejew

3.07.2020, 07:39, akt. 11:31

To propozycja na przyjemne spędzenie weekendowego wieczoru (3.07).

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

To już mała wakacyjna tradycja, że latem plac przy Białostockim Ośrodku Kultury zmienia się w salę kina plenerowego - na początek Amerykański Film Reklamowy 2019 – Sztuka i technika.


To szansa zobaczenia współczesnej Ameryki w nietypowy sposób. Życie codzienne Amerykanów, z perspektywy produktów i usług, których używają. Ich troski i obawy, łącznie z nawiązaniami do ruchu Me Too (film animowany „Survivors Story”) i do niestabilnej sytuacji politycznej w różnych częściach świata (kampania New York Timesa). Zobaczymy też wezwanie do wspólnego działania na rzecz młodzieży (film “Witamy w Global Girls Alliance”, zrealizowany dla Fundacji Obamy), w którym wystąpiła Michelle Obama, żona byłego prezydenta USA, która angażuje się w działania prospołeczne.

Początek seansu plenerowego w piątek (3.07) o 22:00 przy Legionowej, wstęp wolny.

Z powodu pandemii obowiązują nowe wytyczne uczestnictwa w wydarzeniach plenerowych. Szczegółowy regulamin na stronie BOK-u.

Kino samochodowe w Choroszczy


W Choroszczy będzie kino samochodowe.


Musimy działać w warunkach takich jakie są, do świetności wróciły kina samochodowe, kina plenerowe ponieważ łatwo jest to zorganizować i łatwo też jest dbać o dystans społeczny, o bezpieczeństwo ludzi - mówi dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Przemysław Waczyński.  


Dziś wieczorem w Choroszczy będzie można obejrzeć polski film.


Przy muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy jest miejsce na miejsce na sporo samochodów. To jest na parkingu przed stajnią i będziemy tam wyświetlać polką komedię "Wkręceni" - dodaje Przemysław Waczyński.


Początek seansu o 22:00.


Natomiast w niedzielę (5.07) w Łomży - na parkingu przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości (przy ul. Akademickiej) - będzie można obejrzeć włoski film "Oni".

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kino samochodowe, koncerty plenerowe w Operze i Jarmark przed Ratuszem

19.06.2020, 08:44

W centrum Białegostoku przez 3 dni można odwiedzić Jarmark przed Ratuszem, na Stadionie Miejskim obejrzeć film z samochodu, a w amfiteatrze Opery zanurzyć się w pięknej muzyce.


Można obejrzeć dobry film nie wychodząc z samochodu

16.06.2020, 06:57

Do wzięcia udziału w plenerowych pokazach zachęca Suwalski Ośrodek Kultury. Odbędą się one przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia nad Czarną Hańczą.


Niektóre kina w Podlaskiem pozostają zamknięte - można jednak oglądać filmy w plenerze

6.06.2020, 13:17

Kto tęskni za filmem na dużym ekranie w Podlaskiem na razie może liczyć tylko na projekcje w plenerze. Mimo kolejnych odmrożeń w kulturze zgodnie z którymi np. kina mogą od soboty (06.06) wznowić działalność to np. wszystkie białostockie - pozostają zamknięte.


Najszybsze są małe kina - seanse po złagodzeniu rygorów sanitarnych

6.06.2020, 08:32

Niektóre kina w Polsce zgodnie z rządowym rozporządzeniem ws. warunków wznowienia działalności instytucji kultury od 6 czerwca zapraszają widzów. Większość jednak pozostanie zamknięta.


Kultura online - kino samochodowe, koncert kapeli DRAH, „Arka Noemi"

22.05.2020, 07:44

Polecamy kino samochodowe w Sejnach z pokazem obrazów akcji Filmowe Podlasie Atakuje, internetowy koncert w mocnych brzmieniach w Suwałkach i kolejny spektakl dyplomowy białostockiego Studium Wokalno-Aktorskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok