Radio Białystok | Wiadomości | Sikorski: głos na Trzaskowskiego to przywrócenie praworządności i prawdomówności

Sikorski: głos na Trzaskowskiego to przywrócenie praworządności i prawdomówności

10.07.2020, 16:14, akt. 16:58

Głosowanie w niedzielnych wyborach na Rafała Trzaskowskiego to przywrócenia standardów praworządności i prawdomówności - mówił w piątek (10.07) w Białymstoku b. minister spraw zagranicznych, europoseł Radosław Sikorski.

Wizyta Radosława Sikorskiego w Łomży, fot. Paweł Wądołowski
Wizyta Radosława Sikorskiego w Łomży, fot. Paweł Wądołowski

Wybór jest bardzo prosty między tymi, którzy kłamią, a tymi, którzy chcą przywrócić standardy praworządności, prawdomówności; między tymi, którzy nas straszą, dla których metodą polityczną jest zarządzanie nienawiścią wobec grup społecznych w telewizji publicznej, wobec mniejszości narodowych, wobec lekarzy, wobec nauczycieli, wobec osób o innych przekonaniach czy innych preferencjach a tym kandydatem, który mówi, że jesteśmy różnorodni i musimy z sobą żyć 

- stwierdził Sikorski podczas podsumowania kampanii wyborczej w Białymstoku.

Powiedział też, że to wybór między tymi, którzy "chcą się zamykać w pierwotnej substancji etnicznej", a tymi, którzy mówią, iż Polskę stać na współprzewodniczenie Unii Europejskiej. 

To jest nasze miejsce w Europie, to jest prawdziwy patriotyzm - być w grupie trzymającej władzę w Unii Europejskiej, a nie nazywać ją "wyimaginowaną wspólnotą" 

- mówił.

Zaapelował też do wszystkich, by w niedzielę oddali głos na Rafała Trzaskowskiego. Razem z nim agitowali też politycy i sympatycy KO związani z regionem: europoseł Tomasz Frankowski, a także posłowie Robert Tyszkiewicz i Krzysztof Truskolaski.

O oddanie głosu na Trzaskowskiego apelował niezależny senator Wadim Tyszkiewicz, który sam w pierwszej turze oddał głos na Hołownię. 

Zagłosowałem na Szymona Hołownię z wielu powodów, m.in. takiego powodu, że ja jestem senatorem bezpartyjnym, niezależnym i zagłosowałem na Szymona, ale w drugiej turze nie mam najmniejszych wątpliwości, ja zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego, dlatego, że wybieram Polskę wolną, demokratyczną, otwartą, tolerancyjną, Polskę europejską 

- dodał.

Senator, który wiele lat był samorządowcem powiedział, że Trzaskowski jest gwarantem kontynuacji i rozwoju samorządów. 

Ja bym chciał, żeby naszymi małymi ojczyznami zarządzali gospodarze wybierani przez mieszkańców w wolnych, demokratycznych wyborach. Ja bym nie chciał, żeby naszymi małymi ojczyznami zarządzali sekretarze partyjni, to już było 

- dodał.

Szef białostockiego sztabu Trzaskowskiego, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podsumowując kampanię, powiedział, że była bardzo udana i energetyczna. Mówił, że te wybory dadzą odpowiedź na pytanie, jaka będzie Polska. "Dokąd zmierzasz Polsko? Czy zmierzasz na Zachód, czy zmierzasz w kierunku zrównoważonego rozwoju czy zmierzasz na Wschód i w kierunku rządów autorytarnych" - pytał Truskolaski i dodał, że tylko Trzaskowski "daje rękojmię tego, że po pierwsze Polska będzie się dynamicznie rozwijała, po drugie - nie będziemy mieli rządów autorytarnych, po trzecie - będziemy mogli w pełni korzystać ze środków Unii Europejskiej, a po czwarte - co dla mnie jest najważniejsze - będzie dbałość o samorząd".

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Organizacje prawosławne apelują, by nie mieszać prawosławia do polityki

10.07.2020, 14:43

Organizacje prawosławne zaapelowały w piątek (10.07) by nie mieszać prawosławia do polityki i nie popierać jako środowisko żadnego z kandydatów, bo jest ono zróżnicowane; zaapelowały też, by w niedzielę zagłosowali zgodnie z własnym sumieniem.


Akcja #24hDlaDudy w Podlaskiem

9.07.2020, 18:24

Wszystkie podlaskie powiaty chcą objechać w ciągu 24 godzin przed ciszą wyborczą przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich członkowie i wolontariusze sztabu #PodlaskieDlaDudy, by namawiać do pójścia na wybory i głosowania na Andrzeja Dudę - poinformował w czwartek (09.07) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Jarosław Gowin w Łomży: to była bardzo trudna i pod wieloma względami bardzo brutalna kampania

9.07.2020, 15:44

To była bardzo trudna i pod wieloma względami bardzo brutalna kampania wyborcza - ocenił w czwartek (9.07), na ostatniej prostej kampanii lider Porozumienia Jarosław Gowin. Mówił też, że wybór Andrzeja Dudy, to gwarancja stabilności i współpracy między prezydentem a rządem.


Forum Mniejszości Podlasia poparło kandydaturę Rafała Trzaskowskiego

9.07.2020, 13:47

Działacze Forum Mniejszości Podlasia reprezentującego społeczność prawosławną udzielili w czwartek (09.07) poparcia w wyborach prezydenckich Rafałowi Trzaskowskiemu. W ich ocenie ten kandydat łączy, a nie dzieli.


Małgorzata Kidawa-Błońska apelowała w Suwałkach o głosy na Rafała Trzaskowskiego

8.07.2020, 19:23

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu i była kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Polski, razem z regionalnymi działaczami PO zachęcała w środę (8.07) w Suwałkach do udziału w wyborach i głosowania na Rafała Trzaskowskiego.


Kantar: W II turze 45 proc. dla Trzaskowskiego, 44 proc. dla Dudy, 11 proc. niezdecydowanych

8.07.2020, 18:50

W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca, głosowanie na Rafała Trzaskowskiego deklaruje 45 proc. ankietowanych zamierzających wziąć udział w wyborach, na Andrzeja Dudę - 44 proc.; 11 proc. nie zadecydowało jeszcze na kogo odda głos - wynika z sondażu Kantar.


Zbigniew Ziobro: wizje Polski według Dudy i Trzaskowskiego są diametralnie różne

8.07.2020, 13:24

- Wybory prezydenckie rozstrzygną o kierunku rozwoju Polski - mówił w środę (8.07) w Białymstoku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.


Szef PO namawiał w Podlaskiem do głosowania na Rafała Trzaskowskiego

7.07.2020, 09:54

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka namawiał podczas wizyty w Podlaskiem do głosowania w II turze wyborów prezydenckich na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!
Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok