Radio Białystok | Wiadomości | Piontkowski: kampania pokazała dwie różne wizje Polski: zwijanej i rozwijającej się

Piontkowski: kampania pokazała dwie różne wizje Polski: zwijanej i rozwijającej się

10.07.2020, 18:24, akt. 18:32

Kończąca się kampania wyborcza pokazała dwie różne wizje Polski: zwijanej i rozwijającej się - mówił w piątek (10.07) po południu w Białymstoku pełnomocnik regionalny PiS w Podlaskiem, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski na konferencji podsumowującej kampanię Andrzeja Dudy w regionie.

Wizyta Andrzeja Dudy w Łomży, fot. Paweł Wądołowski
Wizyta Andrzeja Dudy w Łomży, fot. Paweł Wądołowski

W konferencji wzięli udział parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy, samorządowcy, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewodowie.

- Ta kampania pokazała też wyraźnie dwie różne wizje Polski. Jeżeli w ogóle o naszym przeciwniku można mówić, że ma jakąkolwiek wizję, to ta wizja polega chyba tak naprawdę na zwijaniu Polski - mówił Dariusz Piontkowski.

Przecież pan Trzaskowski i PO w okresie, gdy mieli wpływ na losy Polski, zwijali instytucje państwa. To oni likwidowali posterunki policji - ponad 400 posterunków policji zlikwidowanych, czyli ponad połowę, ponad tysiąc urzędów pocztowych, ponad tysiąc szkół i wiele, wiele innych instytucji. Dziś próbują się pokazywać w zupełnie innym świetle, próbując mamić wyborców tym, jacy to będą wspaniali. Praktyka pokazuje jednak, że są to politycy, którzy zwijali Polskę, politycy, którzy nie potrafili sobie poradzić na tych stanowiskach, na których ich wyborcy wybrali tak jak pan Trzaskowski w Warszawie 

- powiedział Dariusz Piontkowski.

Podsumował, że kampania wyborcza był długa i intensywna, odbyło się wiele spotkań z udziałem czołowych polityków w kraju. Przypomniał m.in. dwukrotną wizytę Andrzeja Dudy, wizytę premiera Mateusza Morawieckiego i wielu ministrów, spotkania z mieszkańcami także małych miejscowości.

Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Polska nie jest tylko i wyłącznie w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie, ale jest także w całym kraju, w każdej mniejszej miejscowości mieszkają Polacy, którzy zasługują na szacunek, na to, aby z nimi rozmawiać, aby uwzględniać ich interesy w polityce 

- dodał Dariusz Piontkowski.

Minister tłumaczył, że obecnie rządzący chcą kontynuować swoją politykę we współpracy z prezydentem i zaoferować Polakom dalszy rozwój kraju, bo wiele pomysłów powstawało ze wspólnych rozmów.

Dodał, że także Podlaskie doczekało się realizacji "wielkich inwestycji", wymienił dogi S61 Via Baltica i S19 Via Carpatia oraz modernizację linii kolejowej Rail Baltica, nadrabiane są zapóźnienia, realizowane inwestycje na drogach lokalnych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Mamy więc tak naprawdę dwie Polski, Polskę zwijającą się, Polskę niemożności, Polskę, w której nic się nie da zrobić, bo nie ma pieniędzy i nie można tego zrobić - to jest wizja Platformy i pana Trzaskowskiego - i z drugiej strony wizja Polski rozwijającej się, Polski przyjaznej swoim obywatelom, Polski rządzonej przez polityków, którzy wiedzą jak prowadzić politykę państwa i jak pomagać obywatelom 

- powiedział Dariusz Piontkowski. 

Dodał, że wizję Polski rozwijającej się reprezentuje prezydent Andrzej Duda.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sikorski: głos na Trzaskowskiego to przywrócenie praworządności i prawdomówności

10.07.2020, 16:14

Głosowanie w niedzielnych wyborach na Rafała Trzaskowskiego to przywrócenia standardów praworządności i prawdomówności - mówił w piątek (10.07) w Białymstoku b. minister spraw zagranicznych, europoseł Radosław Sikorski.


Akcja #24hDlaDudy w Podlaskiem

9.07.2020, 18:24

Wszystkie podlaskie powiaty chcą objechać w ciągu 24 godzin przed ciszą wyborczą przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich członkowie i wolontariusze sztabu #PodlaskieDlaDudy, by namawiać do pójścia na wybory i głosowania na Andrzeja Dudę - poinformował w czwartek (09.07) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Zbigniew Ziobro: wizje Polski według Dudy i Trzaskowskiego są diametralnie różne

8.07.2020, 13:24

- Wybory prezydenckie rozstrzygną o kierunku rozwoju Polski - mówił w środę (8.07) w Białymstoku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.


Szef PO namawiał w Podlaskiem do głosowania na Rafała Trzaskowskiego

7.07.2020, 09:54

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka namawiał podczas wizyty w Podlaskiem do głosowania w II turze wyborów prezydenckich na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.


Andrzej Duda na debacie prezydenckiej w Końskich

7.07.2020, 09:17

W Końskich w województwie świętokrzyskim odbyła się debata prezydencka zorganizowana przez Telewizję Polską. Na pytania odpowiadał kandydat popierany przez Zjednoczoną Prawicę, urzędujący prezydent Andrzej Duda. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odmówił udziału w debacie.


Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w województwie podlaskim [zdjęcia, wideo]

7.07.2020, 07:09

Prezydent odwiedził we wtorek (7.07) Suwałki, Augustów, Tykocin, a wizytę w Podlaskiem zakończył w Łomży.


Niektórzy samorządowcy z powiatu białostockiego poparli Rafała Trzaskowskiego

6.07.2020, 19:57

Uważają, że doświadczenie na stanowisku prezydenta Warszawy, działa na korzyść Rafała Trzaskowskiego. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok