Radio Białystok | Wiadomości | Kolejna niespodziewana zmiana w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

Kolejna niespodziewana zmiana w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

autor: Adam Janczewski

15.07.2020, 11:48, akt. 11:56

Na stanowisku był niewiele ponad miesiąc. Cezary Ołdakowski niespodziewanie zrezygnował z kierowania Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego. Został jej prezesem na początku czerwca.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Cezary Ołdakowski niespodziewanie zrezygnował z kierowania Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Teraz potwierdził Polskiemu Radiu Białystok, że nie kieruje już tą organizacją, ale nie chciał się oficjalnie wypowiadać. Przypomnijmy, tydzień po objęciu stanowiska, w rozmowie na naszej antenie, snuł plany na rozwój fundacji.

"Cały czas zapoznaję się z Fundacją. Nie wymaga ona rewolucji, ale pewnej ewolucji, trochę nowego spojrzenia. Myślę, że w najbliższym czasie będziemy wdrażać nowe pomysły" - mówił na antenie PRB.

Okazało się, że na wdrażanie pomysłów Cezary Ołdakowski nie miał zbyt wiele czasu, ponieważ dostał inną propozycję - z firmy Enea Ciepło - co potwierdza rzecznik spółki Łukasz Wróblewski.

"13 lipca 2020 roku rada nadzorcza Enea Ciepło po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu, powołała z dniem 15 lipca 2020 roku na stanowisko prezesa pana Cezarego Ołdakowskiego" - zakomunikował Łukasz Wróblewski.

Nie wiadomo kto teraz zostanie prezesem Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Będzie musiała się zebrać siedmioosobowa Rada Fundacji, która podejmie taką decyzję. 

W jej skład wchodzą: prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, szef podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski, prezes Fundacji Gospodarczej w Gdyni Irena Muszkiewicz-Herok, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, przewodniczący podlaskiego OPZZ Antoni Poźniak i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Nieoficjalnie mówi się o kandydaturze ekonomisty prof. Henryka Wnorowskiego z Uniwersytetu w Białymstoku. On sam jednak dementuje te doniesienia.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego powstała w 1994 roku. Do jej zadań należy m.in. wspomaganie rozwoju gospodarczego województwa i lokalnej przedsiębiorczości.

Zarządza wielomilionowymi programami wsparcia przedsiębiorców, które finansowane są z pieniędzy unijnych.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Cezary Ołdakowski

9.06.2020, 07:45

Wystarczył jeden dzień i już wstrzymano przyjmowanie wniosków o tzw. bon antywirusowy. "Urząd marszałkowski pracuje nad tym, aby uruchomić kolejne bony [...] także ci przedsiębiorcy, którym się nie udało w tej edycji, mają szansę uzyskać wsparcie w kolejnych".


Duże zainteresowanie firm otrzymaniem tzw. bonu antywirusowego

8.06.2020, 15:53

Kilkadziesiąt firm zgłosiło się w poniedziałek (8.06) do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Białymstoku z wnioskami o dotacje w formie tzw. bonu antywirusowego. Do podziału jest 5,4 mln zł z UE. Fundacja nie wyklucza, że pieniądze szybko się wyczerpią.


Andrzej Parafiniuk nie jest już prezesem Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

3.06.2020, 07:55

Rada Fundacji powołała nowy zarząd, w którym zabrakło miejsca dla dotychczasowego szefa, który był na tym stanowisku od ponad 20 lat.


Podlaski Pakiet Gospodarczy - 13,2 mln zł na wynagrodzenia i 6,7 mln zł na pożyczki dla firm

7.05.2020, 13:04

13,2 mln zł z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego trafiło dotąd do podlaskich firm oraz osób samozatrudnionych na dofinansowanie wynagrodzeń w związku ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa. 20 firm dostało też 6,7 mln zł pożyczek.


Urząd marszałkowski zbiera strategiczne pomysły do RPO na lata 2021-2027

4.04.2020, 16:36

Najważniejsze, strategiczne pomysły i projekty do zrealizowania po 2021 roku ze wsparciem z UE z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2021-2027 zbiera urząd marszałkowski w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok