Radio Białystok | Wiadomości | Kino Kobiet, Dramatyczny otwarty w wakacje, SlowFest i rzeźby w drewnie

Kino Kobiet, Dramatyczny otwarty w wakacje, SlowFest i rzeźby w drewnie

autor: Dorota Sokołowska

5.08.2020, 10:00, akt. 10:20

W środę (5.08) można wybrać się na Kino Kobiet, albo warsztaty pisania piosenek w Supraślu, polecamy też wizytę w tearze i wystawę rzeźby.

"Kogut w rosole" - próba medialna, fot. Monika Kalicka
"Kogut w rosole" - próba medialna, fot. Monika Kalicka

W Kinie Helios w Alfie w środę (5.08) panie zbiorą się na kolejnej edycji babskich spotkań z cyklu Kino Kobiet. Panie obejrzą też film "Jak być dobrą żoną" z fenomenalną Juliette Binoche. Ponieważ film jest francuski - preferowany jest francuski styl: sukienki w grochy, apaszki czy stylizacje a'la Chanel! Początek o 18:00. Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem na sali kinowej.
 Miłośnicy teatru też mogą już szykować kreacje, bo Teatr Dramatyczny wcześniej niż zwykle rusza z przedstawieniami. Dwa ostatnie weekendy sierpnia o 18:00 przedstawi dwie uwielbiane przez widownię farsy: „Koguta w rosole” i „Mayday”. Bilety są już w sprzedaży.
W środę (5.08) rozpoczynają się dwudniowe warsztaty pisania piosenek podczas festiwalu Podlasie SlowFest w Supraślu. Poprowadzi je nasza radiowa koleżanka Miłka Malzahn. Warsztaty rozpoczynają się o 16:30 w Domu Ludowym. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Niezależnie od artystycznego doświadczenia, słuchu muzycznego i tak zwanych zdolności pisarskich.

- Potrzebujemy optymizmu. Dużej dawki. Dlatego pomogę napisać dobrą, optymistyczną piosenkę, piosenkę - pocieszycielkę, piosenkę - talizman, piosenkę na głęboki oddech. To da się zrobić lekko, bez generowania stresu, bez obaw, bez napięcia. Są na to sposoby. Wprawdzie nie na każdego działają, ale po warsztatach - będziesz mieć pomysł na swój tekst (a przynajmniej na pierwsze, zgrabne linijki) - tak o rozpoczynających się warsztatach mówi Miłka Malzahn.
"Posiadam dwie pasje - transport towarów dużym pojazdem na duże odległości i dla odskoczni - rzeźbienie w drewnie"- tak mówi Jan Miłaszewski, autor ciekawych rzeźb, jakie oglądać można w Galerii PIK przy ul. Kilińskiego w Białymstoku. Rzemieślnicy, rolnicy, osoby publiczne, znani lub święci - swoją stylistyką nawiązuje do najlepszych wzorców. Rzeźby są zabawne i często są osobistym komentarzem rzeźbiarza do rzeczywistości. Rzeźby Jana Miłaszewskiego można oglądać do 23 sierpnia.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Warsztaty pisania piosenek na Podlasie SlowFest w Supraślu poprowadzi Miłka Malzahn

2.08.2020, 10:15

W środę (5.08) rozpoczynają się dwudniowe warsztaty pisania piosenek podczas festiwalu SlowFest w Supraślu. Poprowadzi je nasza radiowa koleżanka Miłka Malzahn. Warsztaty rozpoczynają się o 16:30 w Domu Ludowym.


Teatr Dramatyczny w Białymstoku zaczyna sezon artystyczny wcześniej

1.08.2020, 15:29

Nie jak zwykle we wrześniu, ale jeszcze w sierpniu Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wraca ze swoimi spektaklami na deski teatru. W dwa ostatnie weekendy sierpnia będzie można obejrzeć spektakle z repertuaru, a na wrzesień planowana jest pierwsza premiera.


Słuchowiska Polskiego Radia Białystok na Podlasie SlowFest

19.07.2020, 06:56

Te słuchowiska satyryczne narodziły się w latach 70. w Polskim Radiu Białystok i cieszyły się dużą popularnością. W niedzielę (19.07) na Podlasie SlowFest w Supraślu spotkanie poświęcone Teatrowi Naturalnemu.


W Supraślu rozpoczął się Podlasie SlowFest

18.07.2020, 08:32

Organizacja tego festiwalu, z powodu pandemii, stała pod znakiem zapytania, ale się udało. W czwartek (16.07) rozpoczęła się czwarta edycja Podlasie Slow Fest w Supraślu.


SlowFest, wystawa i propozycje kinowe - na letnie popołudnie i wieczór

16.07.2020, 07:51

Proponujemy podróż do Supraśla, dziś rozpoczyna się tam SlowFest. W białostockiej Galerii Marchand można wybrać się na otwarcie wystawy "One". Wieczorem polecamy wizytę w kinie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!
źródło: twitter.com/PremierRP
KRAJ
30.09.2020, 15:53, akt. 1.10.2020, 06:46

Nowi ministrowie w rządzie Mateusza Morawieckiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok