Radio Białystok | Wiadomości | Kultura w regionie. "Boże ciało" i seans pod gwiazdami

Kultura w regionie. "Boże ciało" i seans pod gwiazdami

autor: Olga Gordiejew

27.08.2020, 14:55, akt. 15:06

Przedstawiamy kolejne propozycje kulturalne z regionu na najbliższy czas.

mat. prasowe
mat. prasowe

"Boże Ciało"

W ramach cyklu "Kultura Dostępna" w Heliosach oglądać możemy film "Boże ciało" z nagradzaną rolą białostoczanina Bartosza Bieleni.

"Boże ciało" to historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

Po warunkowym zwolnieniu chłopak zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod nieobecność duchownego Daniel wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody ewangelizacji budzą spore kontrowersje wśród mieszkańców, z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza poruszają ludzi.

Początek seansu o 18:00.


Seans pod gwiazdami w BOK i muzyka

W piątek (28.08) ostatni tego lata seans pod gwiazdami na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury.
Tym razem zobaczymy pełną serca, śmiechu i przygód ciepłą i wzruszającą opowieść o nieprawdopodobnej przyjaźni - "Sokół z masłem orzechowym". Początek seansu o 21:00.

"Sokół z masłem orzechowym" to komedia, która podbiła serca widzów i krytyków. Opowieść o chłopaku z niezwykłym marzeniem i drobnym złodziejaszku o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc.

W ramach retransmisji wydarzeń Festiwalu "Wschód Kultury/Inny Wymiar" w czwartek (27.08) online będziemy mogli posłuchać koncertu "God dag Chopin!"

To będzie recital fortepianowy białoruskiego pianisty Kiryła Kieduka, który wykona utwory mistrza i ucznia. Mistrz to Fryderyk Chopin, uczeń - Thomas Dyke Acland Tellefsen, norweski pianista, pedagog i kompozytor. Początek o 19:00.

W piątek (28.08) kto nie widział na żywo będzie mógł zobaczyć najnowszą realizację Grupy Coincidentia. To będzie "Rok metalowego szczura".

Spektakl zadaje pytanie o sens teatru w coraz bardziej wyalienowanej, nie tylko przez pandemię, rzeczywistości i bada możliwości połączenia nowych technologii z teatrem formy. To także próba odnalezienia nowego języka, który ocali zdolność do śnienia i opowiadania historii w warunkach pandemii nie tylko koronawirusa, ale także zarazy toksycznych informacji, lęków i manipulacji. 

Początek retransmisji "Rok metalowego szczura" o 19:00. W piątek też finałowy recital Katedralnych Koncertów Organowych. Za instrumentem zasiądzie dyrektor artystyczny festiwalu Józef Kotowicz.

W programie koncertu znajdą się m.in. kompozycje: Jana Sebastiana Bacha "Preludium i fuga C-dur", Ludwika Beethovena, Felixa Mendelssohna - Bartholdiego "VI Sonata d-moll". Początek koncertu o 19:15 w białostockiej katedrze.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura w regionie: nowa wystawa w Galerii Sleńdzińskich, festiwal tkactwa "Ofensywa Splotów", Bach, Mozart i Vivaldi w Łomży

26.08.2020, 12:31

Dziś przygotowaliśmy propozycje m.in. dla fanów jazzu i bluesa, ale także dla miłośników tkactwa.


Za nami Festiwal Wschód Kultury. Co nowego w kulturze?

25.08.2020, 11:05

Tegoroczny Festiwal "Wschód Kultury" to już historia. Przedstawiamy kolejne propozycje kulturalne na nadchodzące dni.


Wręczono nagrody literackie i artystyczne prezydenta Białegostoku

23.08.2020, 07:22

To święto ludzi kultury - w niedzielę (23.08) wieczorem poznaliśmy laureatów nagród prezydenta Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekę

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok