Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatleci Podlasia wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Polski

Lekkoatleci Podlasia wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Polski

autor: Jerzy Kułakowski

31.08.2020, 09:18, akt. 09:32

Sukcesem Podlasia Białystok zakończyły się we Włocławku lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Przedstawiciele tego klubu stawali 6 razy na najwyższym stopniu podium, 2 razy na drugim i wygrali klasyfikację medalową.

Damian Czykier - fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli 5 medali w ostatnim dniu MP we Włocławku. Damian Czykier była najszybszy w biegu na 110 metrów przez płotki, Marlena Gola wygrała finał biegu na 200 metrów, a Katarzyna Jankowska zwyciężyła w biegu na 5 km.

Były też 2 srebra: Magdaleny Żebrowskiej w skoku w dal i Klaudii Kardasz w pchnięciu kulą.

Białostocki klub wygrał klasyfikację medalową z sześcioma złotymi i dwoma srebrnymi. Na 13. miejscu uplasowała się Hańcza Suwałki z jednym złotym i jednym brązowym medalem.

| red: wsz

Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki wywalczyła złoty medal w rzucie oszczepem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski. W najlepszej próbie na stadionie we Włocławku rzuciła 62,66 m, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie.

Lekkoatleci Podlasia Białystok ze złotymi medalami

29.08.2020, 07:21

Lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli 2 złote medale w pierwszym dniu MP we Włocławku.

Lekkoatleci Podlasia Białystok z sukcesami na memoriale w Chorzowie

26.08.2020, 07:24

Lekkoatleci Podlasia Białystok startowali w Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim.

źródło: nbp.pl