Radio Białystok | Wiadomości | Działacze Stowarzyszenia Dla Polski ministra Adama Andruszkiewicza i Forum Młodych PiS Białystok promują akcję "Pod biało-czerwoną"

Działacze Stowarzyszenia Dla Polski ministra Adama Andruszkiewicza i Forum Młodych PiS Białystok promują akcję "Pod biało-czerwoną"

autor: Marcin Gliński

25.09.2020, 11:40, akt. 12:28

Ma to być forma upamiętnienia Bitwy Warszawskiej z 1920 roku i promowania postaw patriotycznych. W ramach akcji "Pod biało-czerwoną" w każdej gminie w Polsce miałyby pojawić się maszty z flagą państwową. Potrzebna jest jednak zbiórka podpisów.

Działacze Stowarzyszenia Dla Polski ministra Adama Andruszkiewicza i Forum Młodych PiS Białystok promują akcję "Pod biało-czerwoną", fot. Marcin Gliński
Działacze Stowarzyszenia Dla Polski ministra Adama Andruszkiewicza i Forum Młodych PiS Białystok promują akcję "Pod biało-czerwoną", fot. Marcin Gliński

Akcję w Białymstoku promują działacze Stowarzyszenia Dla Polski ministra Adama Andruszkiewicza i działacze Forum Młodych PiS Białystok. 

Kampania przewiduje ustawienie masztów flagowych z flagą Polski we wszystkich gminach w Polsce, które zbiorą wymaganą liczbę podpisów. Projekt jest związany ze stuleciem Bitwy Warszawskiej, czyli tzw. Cudu nad Wisłą. Kampania ma uhonorować tamte wydarzenia, ma nawiązać do tamtych czasów, kiedy wysiłkiem nie tylko Warszawy, ale też całej Polski udało nam się wygrać tamtą wojnę. Tak samo dziś jest to akcja ogólnopolska, skierowana do wszystkich mieszkańców miast i wsi

- mówi asystent Adama Andruszkiewicza Bartosz Sokołowski.

Jak dodaje Kamil Sienicki ze Stowarzyszenia Dla Polski Adama Andruszkiewicza, aby w Białymstoku stanął maszt, wystarczy 1000 podpisów.

Aby nasze miasto otrzymało środki na zbudowanie masztu, musimy zebrać tysiąc podpisów mieszkańców. Nie muszą to być osoby zameldowane, ważne, aby tutaj mieszkały. Aby się zarejestrować, musimy www.gov.pl/bialoczerwona. Tam włączamy "dołącz", "zapisz się do projektu" i w ankiecie musimy wpisać tylko i wyłącznie nasze imię, nazwisko, województwo, gminę, kod pocztowy oraz adres email 

- mówi Kamil Sienicki.

Akcję "Pod biało-czerwoną" zapoczątkował premier Mateusz Morawiecki. Zbiórka podpisów w całej Polsce trwa do 11 listopada. Maszty z państwową flagą sfinansowane będą z pieniędzy rządowych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Syreny w całym województwie w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1.08.2020, 06:52

Dla uczczenia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę o 17:00 syreny alarmowe zabrzmiały w całym województwie podlaskim.


W 100. rocznicę odsłonięto tablicę upamiętniającą bohaterów walk z bolszewikami

18.07.2020, 15:04

Tablica upamiętniająca wydarzenia sprzed stu lat zawisła przy bramie głównej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Bema w Białymstoku.


Młodzież Wszechpolska zwraca uwagę na miłość do ojczyzny - akcja "Kocham Polskę"

14.02.2020, 15:34

W poprzednich latach apelowali o kupowanie polskich produktów, a tym razem - o działania proekologiczne. Tradycyjnie już białostoccy działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali w Walentynki kampanię społeczną "Kocham Polskę".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok