Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku rozpoczyna się festiwal literacki "Na pograniczu kultur"

W Białymstoku rozpoczyna się festiwal literacki "Na pograniczu kultur"

autor: Dorota Sokołowska

2.10.2020, 08:31, akt. 08:41

Jerzy Bralczyk, Michał Rusinek, Zygmunt Miłoszewski, Julia Fiedorczuk czy Filip Springer przyjadą do Białegostoku, żeby spotkać się z czytelnikami. W piątek (02.10) rozpoczyna się trzydniowy festiwal literacki "Na pograniczu kultur", który zawsze towarzyszył targom książki.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W tym roku są przewidziane tylko spotkania - na profilu facebookowym Fundacji Sąsiedzi oraz z udziałem publiczności w Książnicy Podlaskiej. Organizator festiwalu Andrzej Kalinowski podkreśla, że wszystkie spotkania są z pisarzami z pierwszej ligi pisarskiej.

Trzydniowy festiwal jest jedną z niewielu imprez literackich organizowanych w Polsce. Prawie wszystkie jesienne targi książki, odbywające się w różnych miejscach kraju, zostały odwołane.

W ramach festiwalu "Na pograniczu kultur" w piątek (02.10) odbywają się spotkania z autorami książek dla najmłodszych. W sobotę (03.10) można będzie posłuchać rozmowy m.in. z Julią Fiedoruk, poświęconą jej najnowszej książce "Pod słońcem", zaś w niedzielę (04.10) Jerzego Bralczyka czy Zygmunta Miłoszewskiego.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy polska literatura jest uboga? Rozmowa z prof. Piotrem Śliwińskim

27.09.2020, 11:40

Przed nami jesienne targowe spotkania. Nie, jak zwykle z udziałem publiczności, ale inaczej. Targi przenoszą się do sieci, zachowując zniżki i rabaty na nowości, ale najważniejsze staną się spotkania autorskie.


Powstał kreatywny przewodnik po drewnianym Podlasiu

18.09.2020, 13:50

To wydawnictwo ma zachęcić młodych czytelników do zwiedzania i odkrywania południowo-wschodniej części naszego regionu. Studenci z koła naukowego "mała ARCHITEKTURA” pod opieką Magdaleny Sulimy z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej stworzyli kreatywny przewodnik po drewnianym Podlasiu.


Jolanta Szczygieł Rogowska o książce "(Nie)modny Białystok"

6.09.2020, 11:55

Obszerna, bogato ilustrowana pozycja traktująca o tym, co się nosiło w Białymstoku w latach 1939-1959. W tym wydawnictwie moda stała się pretekstem do pokazania wojennej i powojennej historii Białegostoku z pozycji zwykłego człowieka, statysty na scenie dziejów. Obrazuje nie tylko zmieniające się trendy stylowe, ale też zmiany społeczne, które zaszły w naszym mieście.





ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok