Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia odniesie pierwsze domowe zwycięstwo? Żółto-czerwoni grają z Lechem Poznań

17.10.2020, 10:25, akt. 20:21

Żółto-czerwoni podejmują w sobotę (17.10) zespół Lecha Poznań. Kolejorz stanowi obecnie o sile ekstraklasy, choć tabela jeszcze tego do końca nie odzwierciedla - tak przeciwnika Jagiellonii charakteryzuje trener białostoczan Bogdan Zając. Piłkarze powalczą o pierwszą w sezonie wygraną na własnym stadionie.

0:00
0:00
Kibice Jagiellonii przed meczem z Lechem Poznań - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Poznaniacy zajmują szóste miejsce w piłkarskiej ekstraklasie, Jagiellonia jest tuż za nimi. Oba zespoły zdobyły po osiem punktów, mają po jednym meczu zaległym. "Jaga" z trzech rozegranych dotychczas u siebie spotkań nie wygrała żadnego - dwukrotnie zremisowała i raz przegrała.

Białostoczanie nie grają już od trzech tygodni; bezpośrednio przed przerwą na mecze reprezentacji przełożony został ich mecz z Pogonią, bo w szczecińskim zespole wykryto wówczas ognisko koronawirusa. Jak powiedział trener Zając, czas bez meczów został wykorzystany zarówno na regenerację, jak i pracę.

"Zrobiliśmy jedno i drugie. Wiadomo, było lekkie zamieszanie. Niektórzy wyjechali na zgrupowania swoich reprezentacji, niektórzy zmagali się z drobnymi urazami. Praca była zatem zindywidualizowana, niekiedy na zajęciach była mniejsza grupa zawodników. Niemniej mieliśmy swój plan" - zapewnił szkoleniowiec w wypowiedzi dla klubowej strony internetowej.

Na mecze kadr narodowych wyjechali: łotewski bramkarz Pavels Steinbors i litewski skrzydłowy Fedor Cernych; na zgrupowaniu "młodzieżówki" był Bartosz Bida, który w meczu z Bułgarią (1:1) zdobył wyrównującą bramkę.

Posłuchaj radiowej transmisji! Początek meczu w sobotę (17.10) od 20:00

Pozostali zdrowi zawodnicy trenowali na miejscu, część zagrała w meczach drugiego zespołu występującego w trzeciej lidze. Przykładem jest stoper Ivan Runje, który przed przerwą w rozgrywkach był kontuzjowany. Chorwat powinien być gotowy na mecz z Lechem, co jest dla kibiców Jagiellonii bardzo dobrą wiadomością wobec kontuzji innego środowego obrońcy Błażeja Augustyna.

Na pewno nie zagra Słowak Andrej Kadlec, ale w ostatnim czasie pierwszym wyborem sztabu trenerskiego na prawej obronie był młodzieżowiec Paweł Olszewski. Pytany o plan na mecz z Lechem trener Zając uniknął konkretnej odpowiedzi.

"Przed każdym meczem robimy analizę, szukamy słabszych stron przeciwnika. Każdy zespół ma słabsze momenty i będziemy je próbować wykorzystać. Przede wszystkim jednak chcemy skupić się na swojej grze, na tym, co potrafimy i co chcielibyśmy prezentować. Jeśli dołożymy skuteczność do tego, co potrafimy robić dobrze, to myślę, że jesteśmy w stanie walczyć o zwycięstwo. Taki też mamy cel na to spotkanie" - dodał Zając.

W jego ocenie, czas dłuższej przerwy w rozgrywkach jego zespół właściwie spożytkował.

"Zawodnicy, którzy mogli wystąpić w drużynie rezerw, zaliczyli minuty. Rozegraliśmy również ostatnio grę wewnętrzną w większym wymiarze czasowym. Staraliśmy się podtrzymać rytm meczowy, do tego praca indywidualna, zespołowa. Uważam ten okres za bardzo pożyteczny i będzie on procentował" - zapewnił szkoleniowiec.

Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności - związane jest to z tym, że Białystok stał się "czerwoną strefą" zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Początek meczu Jagiellonii z Lechem i naszej radiowej transmisji - w sobotę (17.10) o godz. 20:00.

źródło: PAP | red: rbon, bs

To już pewne - imprezy sportowe będą na razie rozgrywane bez kibiców. Premier Mateusz Morawiecki z ministrem zdrowia ogłosili nowe obostrzenia, które dotyczą także obecności kibiców podczas imprez sportowych.

Rezerwy Jagiellonii pokonały Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. W składzie białostoczan większość piłkarzy z pierwszej drużyny

10.10.2020, 17:04

Druga drużyna Jagiellonii Białystok pokonała w meczu 3. ligi Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. Skład rezerw zbudowany był w większości z piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Grali m.in. Runje, Tiru i Olszewski.