Radio Białystok | Wiadomości | Ślepsk Malow Suwałki wygrywa po tie-breaku z Czarnymi Radom

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa po tie-breaku z Czarnymi Radom

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

28.10.2020, 07:27, akt. 29.10.2020, 00:53

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki wygrał w środę (28.10) wieczorem z Czarnymi Radom 3:2

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Marcin Mazewski

Było to drugie spotkanie tycz drużyn ze sobą w ciągu zaledwie 8 dni i ponownie lepsi okazali się suwalczanie, choć o zwycięstwo - jak to w historii meczów tych ekip bywa - nie było łatwo.

Premierowego seta do 23 wygrali goście. Drugi skończył się takim samym wynikiem, ale na korzyść gospodarzy. W trzecim popis gry, zwłaszcza w polu zagrywki dali suwalczanie - wygrywając do 16. Czwartą partię na swoją korzyść rozstrzygnęli radomianie, ale dopiero w końcówce 27-25. Zwycięzcę wyłonił tie-break, tutaj gospodarze nie dali szans rywalom wygrywając 15-8 i 3:2 w całym meczu.

Set 1

Cerrad Enea Czarni Radom wychodzi w składzie: Dryja, Kędzierski, Loh, Gąsior, Josifow, Sander i libero Nowowsiak. Radomianie znów bez swojego asa - Dawida Konarskiego, który zmaga się z kontuzją stawu skokowego, a dodatkowo z koronawirusem.

Zestawienie Ślepska Malow Suwałki to: Waliński, Russeaux, Bołądź, Rudzewicz, Sapiński, Tuaniga i libero Czunkiewicz.

Pierwszy punkt zdobywa po ataku Daniel Gąsior dla zespołu gości. Początek spotkania bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie może odskoczyć rywalom. Dużo gry w obronie po obu stronach siatki. Punkt zdobywa libero biało-niebieskich Mateusz Czunkiewicz. Obserwujemy sporo pomyłek w zagrywce. Dopiero w samej końcówce seta na trzy oczka odskakują podopieczni Roberta Prygla, którzy prowadzą 23:20. Gospodarze bronią piłki setowe, ale ostatecznie partię kończy ten, który rozpoczął - Daniel Gąsior - 25:23 dla gości.

Set 2

Tomas Russeaux zdobywa pierwszy punkt w drugiej odsłonie spotkania. Suwalczanie wyraźnie podrażnieni porażką w pierwszym secie, grają "z zębem" i wypracowują sobie 2-3 punkty przewagi. Radomianie psują zagrywkę za zagrywką. Seria trudnych serwisów Cezarego Sapińskiego, potrójny blok i 11:6 dla podopiecznych Andrzeja Kowala. Goście odrabiają sporo punktów przy dobrej dyspozycji w polu serwisowym Daniela Gąsiora. W odpowiedzi kapitalna zagrywka kapitana suwalczan Łukasza Rudzewicza. Czarni gonią gospodarzy niemal do samego końca. Po minimalnie przestrzelonym serwisie Josifowa MKS wyrównuje stan meczu - 25:23 w partii drugiej.

Set 3

Pierwsze dwa punkty zdobywają goście, ale mają kłopoty z przyjęciem flota Tomasa Russeaux'a i atakują w aut. 4 punkty z rzędu dla gospodarzy. Jedna z bardziej efektownych obron w wykonaniu radomian, ale zakończona punktem dla biało-niebieskich. Oglądamy kilka dłuższych wymian i znów wynik na pograniczu remisu. Dwa pojedyncze bloki w wykonaniu Russeaux'a i mocno bite zagrywki przez Cezarego Sapińskiego sprawiają, że Ślepsk Malow wychodzi na prowadzenie 17:8. Środkowy biało-niebieskich w polu serwisowym spędził dobre kilka minut. Po nim zza linii dziewiątego metra dokładają punkty Bartłomiej Bołądź i Łukasz Kaczorowski - 22:12. Seta zamyka atakiem ze środka Cezary Sapiński - 25:16 dla gospodarzy.

Set 4

Goście szybko zapomnieli o zupełnie nieudanym secie i partię czwartą rozpoczynają już zdecydowanie bardziej skoncentrowani. Znów biało-niebiescy mają problem z przyjęciem zagrywki Daniela Gąsiora. Przy stanie 5:8 dla radomian na parkiecie za Tuanigę melduje się Kacper Gonciarz, ale tylko na moment. Suwalczanie odrabiają, kluczem do kolejnych punktów jest oczywiście zagrywka. Sprytna kiwka Tuanigi i już tylko punkt do odrobienia. Remis po 15, po ataku Marcina Walińskiego z przechodzącej piłki. Małe zamieszanie na boisku, po wideo-weryfikacji, ale punkt dla biało-niebieskich. Wynik podobnie jak w dwóch pierwszych setach rozstrzyga się w końcówce, po kiwce Bartłomieja Bołądzia za blok jest po 23. Blok suwalczan i mamy remis po 24. Dwa ostatnie punkty zdobywają jednak Wojskowi - 27-25.

Set 5

Goście atakują w aut i pierwszy punkt w krótkim secie dla biało-niebieskich. Dwa potrójne bloki stawiają suwalczanie w dwóch kolejnych akcjach i mamy na tablicy 3:0. Próbują odpowiadać podopieczni Roberta Prygla, ale wyraźnie poprawili gospodarze grę blok-obrona i zdobywają punkty po wyblokach na kontrach. Po kiwce Tuanigi prowadzenie rośnie do sześciu punktów - 8:2. Po zmianie stron piłka posłana z zagrywki zahacza taśmę i wpada w boisko. Kolejna wpada już w pole bezpośrednio - dwa asy Bołądzia. Trzecia piłka ląduje już w siatce. Zablokowany atakujący Ślepska, ale za chwilę Russeaux i Mateusz Sacharewicz zdobywają punkty po sprytnych atakach. Skutecznie atakuje Sander, ale przewaga gospodarzy miażdżąca 12:5. Goście psują zagrywkę. Po kiwce Tuanigi pierwsza piłka meczowa dla biało-niebieskich. Zepsuta zagrywka, a za chwilę goście psują także - koniec seta 15:8 i meczu 3:2 - dla podopiecznych Andrzeja Kowala.

MVP meczu wybrany Bartłomiej Bołądź, który zdobył 25 punktów.

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 25:27, 15:8)

MVP: Bartłomiej Bołądź

Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź (25), Rousseaux (21), Waliński (13), Sapiński (8), Rudzewicz (7), Tuaniga (5), Czunkiewicz (libero) oraz Sacharewicz (2), Kaczorowski (1), Szwaradzki, Gonciarz, Rohnka.

Cerrad Enea Czarni Radom: Gąsior (23), Sander (13), Yosifov (12), Dryja (9), Loh (8), Kędzierski (4), Nowowsiak (libero) oraz Firszt (4), Ostrowski, Pasiński.

| red: maj

To był pierwszy od ponad miesiąca mecz siatkarzy Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze na swoim boisku.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają trzeci mecz z rzędu - tym razem pokonali 3:0 Czarnych Radom

20.10.2020, 09:22

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wywalczyli kolejne 3 punkty w tabeli PlusLigi. Ich wyjazdowym rywalem był Cerrad Enea Czarni Radom.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili do gry i pokonali Cuprum Lubin 3:0

11.10.2020, 13:18

Po blisko miesięcznej przerwie siatkarze Ślepska Malow Suwałki wrócili do gry w PlusLidze. Wygrali na wyjeździe z Cuprum Lubin 3:0.