Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki Teatr Lalek udostępnia swoje spektakle on-line na specjalnym kanale streamingowym

Białostocki Teatr Lalek udostępnia swoje spektakle on-line na specjalnym kanale streamingowym

autor: Olga Gordiejew

22.11.2020, 12:20, akt. 12:31

To szansa na spotkanie z teatrem bez wychodzenia z domu.

Kaszalot w BTL-u, fot. Olga Gordiejew
Kaszalot w BTL-u, fot. Olga Gordiejew

Białostocki Teatr Lalek z myślą o czasach pandemicznych stworzył usługę oglądania spektakli on-line na specjalnym kanale streamingowym - mówi dyrektor Białostockiego Teatru Lalek Jacek Malinowski: 


Chodzi o to, żeby być w tej więzi z naszą widownią. Stworzyliśmy taką formułę grania na żywo za pomocą łączy internetowych. Wartość tego spotkania polega na tym, że jednak aktorzy grają na żywo, to nie jest historia zmontowana. Ponosimy też od tej strony artystycznej jakiś rodzaj ryzyka, takiej niepowtarzalności. Spektakl dzieje się tu i teraz, za tym też idą konkretne emocje i napięcie - podkreśla Jacek Malinowski.


Aktorzy tęsknią za kontaktem z żywą publicznością, ale doceniają możliwość pracy i aktywności twórczej dzięki transmisji internetowej - mówi Łucja Grzeszczyk.


W momencie, w którym my jesteśmy naprawdę wygłodniali bycia na scenie to dla nas jest to świetna sytuacja do sprawdzenia nowych możliwości. Wolę jednak mimo wszystko w taki sposób nowatorski, coraz częściej spotykany ze względu na covidową sytuację na świecie, uczestniczyć w streamingach. To jest super - przyznaje Łucja Grzeszczyk.


"To jest dość smutne uczucie, kiedy spektakl się kończy i nie słyszymy braw. Byłem poruszony tym, że nie było tych widzów przed nami - kłaniamy się do pustych krzeseł" - dodaje Michał Jarmoszuk z BTL.

Dziś (22.11) możemy oglądać dwa familijne spektakle: „Kaszalot” i „Ony” za pomocą kanału streamingowego BTL.

Pierwszy tytuł zobaczymy o 15 - z Kaszalotem ruszymy w podróż w poszukiwaniu siebie. "Onego" spotkamy zaś o 18.

Spektakle, transmitowane wprost ze scen Białostockiego Teatru Lalek, można obejrzeć poprzez usługę PPV ("pay-per-view"). Dostęp znajdziemy na stronie internetowej teatru.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dramatopisarka BTL-u Marta Guśniowska nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

19.11.2020, 14:58

Dramatopisarka Białostockiego Teatru Lalek Marta Guśniowska nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.


W Białostockim Teatrze Lalek można oglądać spektakle on-line

14.11.2020, 13:31

Białostocki Teatr Lalek, mimo zamknięcia placówki dla publiczności w ramach obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, proponuje widzom kupno biletów i oglądanie transmitowanych spektakli on-line. Pierwsze propozycje przygotowano na sobotę i niedzielę (14-15.11).


Mały Mikołaj potrzebuje 9 mln zł na leczenie - pieniądze zbierali m.in. aktorzy BTL-u

3.10.2020, 09:33

Potrzeba ogromnych pieniędzy, a czasu jest co raz mniej. Niespełna dwuletni Mikołaj chory na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni potrzebuje specjalistycznej terapii genowej i rehabilitacji.


Obchody Światowego Dnia Lalkarstwa w BTL-u

21.09.2020, 15:45

Wręczenie nagród dla lalkarzy, pokazy etiud, a także dyskusja o teatrze w czasach pandemii - złożyły się na obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, które w poniedziałek (21.09) odbyły się w Białymstoku.


Premiera spektaklu "Kaszalot" w BTL-u

30.08.2020, 11:47

To opowieść o poszukiwaniu swojej tożsamości, o szukaniu swojej drogi i siebie w świecie. W Białostockim Teatrze Lalek w niedzielę (30.08) premiera nowego spektaklu "Kaszalot" na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
REGION
15.05.2021, 08:07, akt. 08:12

Promy na Bugu wznawiają kursowanie

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok