Radio Białystok | Wiadomości | Do 12 lat więzienia grozi Nigeryjczykowi zatrzymanemu w Suwałkach za oszustwa kobiet

Do 12 lat więzienia grozi Nigeryjczykowi zatrzymanemu w Suwałkach za oszustwa kobiet

autor: Iza Kosakowska

7.01.2021, 07:39, akt. 21:18

Oszukiwał kobiety, udając amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji lub bogatego bankiera z Londynu. Mieszkający na Litwie Nigeryjczyk usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia pieniędzy i oszukania wraz ze swoimi wspólnikami 8 kobiet. Chodzi o około 220 tys. zł.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

35-letniego mężczyznę policja zatrzymała na początku czerwca 2020 w Suwałkach. W jednym z banków próbował wypłacić pieniądze z nie swojego konta. Jak mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel, to dzięki temu zatrzymaniu ujawniono proceder oszukiwania kobiet.


Trzykrotnie usiłował wypłacić z placówek bankowych na terenie Suwałk około 21 tys. dolarów, w dodatku z cudzego konta bankowego i posługując się sfałszowanym paszportem. Ponadto przy zatrzymanym ujawniono kartę bankomatową na dane trzeciego mężczyzny. Ustalono, że wpływały tam pieniądze od ośmiu kobiet z różnych stron Polski. Przekazywały one kwoty od 2 do nawet 120 tysięcy złotych - informuje Wojciech Piktel.


Znajomości Nigeryjczyk i jego wspólnicy zawierali głównie przez media społecznościowe. Mężczyzna podawał różne dane na swój temat. Twierdził także, że jest osobą zamożną. Prokurator Piktel dodaje, iż po kilku miesiącach takiej korespondencji pojawiała się prośba o pieniądze.


Podawali się na przykład za żołnierzy amerykańskich przebywających na misji w Afganistanie czy Syrii, bądź za bankierów z Londynu. W paru przypadkach mężczyzna obiecał przyjazd do Polski i zamieszkanie wspólnie z taką kobietą. W którymś momencie zwracał się o przekazanie mu jakiejś kwoty pieniędzy pod różnym pretekstem: a to miała być pożyczka na leczenie wnuka, a to na wyprowadzkę z kraju, gdzie akurat przebywa. Gdy kobiety wpłacały pieniądze, kontakt przeważnie się urywał - mówi Wojciech Piktel.


Nigeryjczykowi grozi do 12 lat więzienia. Wciąż trwa poszukiwanie jego wspólników.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie doszło do znieważenia prezydenta Polski podczas lipcowego wiecu wyborczego w Suwałkach - oceniła prokuratura

1.01.2021, 14:44

Suwalska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Polski podczas wiecu wyborczego w Suwałkach. Biegły uznał bowiem, że prezentowane przez zakłócające spotkanie osoby hasło „Prezydent wszystkich pedofilów” nie obraża Andrzeja Dudy.


Znany suwalski przedsiębiorca Dariusz M. nie będzie mógł wyjść z aresztu za kaucją

28.12.2020, 19:54

Dzisiaj (28.12) zdecydował o tym Sąd Okręgowy w Białymstoku. Tym samym biznesmen pozostanie w areszcie co najmniej do 2 marca 2021 roku.


Suwalczanin z zarzutem usiłowania zabójstwa swojej żony

24.12.2020, 07:45

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 69-letni suwalczanin, który w poniedziałek (21.12) zaatakował nożem kobietę w jednym ze sklepów centrum miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok