Radio Białystok | Wiadomości | Inwestycje w sprzęt, systemy, budowa pulsatora - Wodociągi Białostockie podsumowały 2020 r.

Inwestycje w sprzęt, systemy, budowa pulsatora - Wodociągi Białostockie podsumowały 2020 r.

autor: Marcin Mazewski

19.01.2021, 07:55, akt. 08:03

Miniony rok był rekordowy pod względem inwestycji i wykorzystania unijnych pieniędzy w Wodociągach Białostockich - w sumie 85 milionów złotych.

fot. Wodociągi Białostockie
fot. Wodociągi Białostockie

Zakończenie budowy trzeciego pulsatora na stacji uzdatniania wody Pietrasze to najważniejsze z przedsięwzięć. Zainwestowano również m.in w specjalistyczne systemy i sprzęt. Wszystko po to, aby podnosić jakość naszych usług i komfort życia mieszkańców - mówi prezes Wodociągów Białostockich Beata Wiśniewska.

Celem wszystkich realizowanych zadań jest zapewnienie ciągłości i niezawodności usług świadczonych przez spółkę oraz systematyczne podnoszeni ich jakości, co przekłada się na lepszy standard życia mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa. Będziemy mogli szybciej reagować na awarie i sytuacje nieprzewidziane, tym samym minimalizowane będą skutki awarii i straty wody na sieci, co wpłynie na oszczędność zasobów wody, monitorowanie przecieków, zapobieganie infiltracji ścieków do środowiska

- dodaje prezes Wodociągów Białostockich.

Ten rok pod względem inwestycji ma być równie ambitny.

Największym wyzwaniem jest dla nas dokończenie dwóch kluczowych inwestycji, czyli hermetyzacja i dezodoryzacja oczyszczalni ścieków oraz modernizacja stawów infiltracyjnych, ale także budowa elektrowni fotowoltaicznej na terenie stacji uzdatniania wody Pietrasze. Planujemy też m.in. planowanie, budowę i przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej kilkudziesięciu ulic na terenie Białegostoku i Wasilkowa

- dodaje prezes WB.

W planie inwestycyjnym na ten rok znalazło się w sumie ponad 150 pozycji na łączną kwotę blisko 80 mln zł z czego ponad 55 procent stanowić będą pieniądze z zewnętrznych źródeł finansowania.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W stacji uzdatniania wody w Pietraszach powstał trzeci tzw. pulsator

29.09.2020, 15:48

17 mln zł kosztował pulsator do uzdatniania wody pitnej w stacji uzdatniania na Pietraszach w Białymstoku, który powstał w ramach programu inwestycji spółki gminnej Wodociągi Białostockie.


Woda w kranach mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa ma mieć lepszą jakość

29.04.2020, 13:32

Mimo pandemii koronawirusa Wodociągi Białostockie realizują swoje inwestycje. Dzięki temu woda w kranach mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa ma mieć lepszą jakość.


Beata Wiśniewska

1.04.2020, 16:31

- Białostocka kranówka jest całkowicie bezpieczna. Zanim trafia do mieszkańców, przechodzi wieloetapowy proces uzdatniania, jest na bieżąco laboratoryjnie badana przez pracowników spółki - zapewnia prezes.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!
fot. Marcin Mazewski
REGION
5.03.2021, 14:36, akt. 14:40

Do Suchowoli z ZOO trafiła "zebra"
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok