Radio Białystok | Wiadomości | ME w short tracku – Maliszewska bez medalu na 1000 metrów

ME w short tracku – Maliszewska bez medalu na 1000 metrów

24.01.2021, 15:22, akt. 15:25

Natalia Maliszewska nie stanie w niedzielę w Gdańsku na podium mistrzostw Europy w short tracku. Srebrna medalistka sobotniej (23.01) rywalizacji na 500 m została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale na dwa razy dłuższym dystansie. W tej fazie odpadła też Gabriela Topolska.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

W swoim wyścigu Natalia Maliszewska była druga, za Niemką Anną Seidel, ale po analizie wideo sędziowie uznali, że Polka utrudniała jazdę Włoszce Cynthii Mascitto oraz Węgierce Rebece Sziliczei-Nemet.

Łyżwiarka Juvenii Białystok została ukarana żółtą kartką, która równoznaczna jest z dyskwalifikacją.

Na drugie miejsce przesunięto Rosjankę Jewgienię Zacharową, do półfinału awansowały także obie "faulowane" przez Polkę zawodniczki.

W tej fazie odpadła również Gabriela Topolska, która w swoim biegu była czwarta.

źródło: PAP | red: lma

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. 25-letnia łyżwiarka Juvenii Białystok była także siódma na 1500 m. W sobotę w Gdańsku na obu dystansach najlepsza okazała się Holenderka Suzanne Schulting.

Pierwszy dzień ME w short tracku - zawodniczki Juvenii awansowały na wszystkich dystansach

22.01.2021, 10:18

Pierwszy dzień mistrzostw Europy w short tracku był udany dla zawodniczek Juvenii Białystok. Zarówno Natalia Maliszewska, jak i Gabriela Topolska awansowały do dalszej fazy zmagań na wszystkich trzech dystansach.

Poznaliśmy Ambasadorów Białostockiego Sportu

21.01.2021, 15:06

Młociarz Wojciech Nowicki, zawodniczki short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, sprinterka Marlena Gola oraz tenisista stołowy Rafał Czuper będą promować miasto Białystok podczas zawodów jako Ambasadorzy Białostockiego Sportu.

Natalia Maliszewska zajęła 6. miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski 2020 roku

10.01.2021, 06:54

Zawodniczka Juvenii Białystok, łyżwiarka Natalia Maliszewska zajęła 6. miejsce w 86. plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski 2020 roku.

Dominacja Natalii Maliszewskiej na mistrzostwach Polski w short tracku [zdjęcia]

18.10.2020, 13:15

Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej, oboje z Juvenii Białystok, wygrali klasyfikację wielobojową Mistrzostw Polski w short tracku, które w niedzielę (18.10) zakończyły się na lodowisku w białostockim Zwierzyńcu. Oboje do złotych medali zdobytych w sobotę, w ostatnim dniu zawodów dołożyli kolejne.