Radio Białystok | Wiadomości | Sąd Okręgowy w Łomży zyska dodatkową przestrzeń

Sąd Okręgowy w Łomży zyska dodatkową przestrzeń

autor: Adam Dąbrowski

22.02.2021, 12:00, akt. 13:12

O prawie dwa tysiące metrów kwadratowych powiększy się powierzchnia Sądu Okręgowego w Łomży.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Stanie się tak za sprawą zakupienia przez Ministerstwo Sprawiedliwości, sąsiadującego z obecną siedzibą sądu, budynku po byłym banku przy ul. Dwornej 14 - poinformował podczas konferencji prasowej w Łomży wiceminister Michał Woś.

Cieszę się, że była to jedna z pierwszych decyzji, jaką podpisałem obejmując to stanowisko ponieważ rozwiązuje kilka problemów instytucji sądowych - powiedział wiceminister.

Jak wyjaśnił prezes Sądu Okręgowego w Łomży Jan Leszczewski, w prawie dwukrotnie większym niż obecnie kompleksie budynków znajdzie się miejsce dla wszystkich sędziów i wszystkich wydziałów rozrzuconych obecnie w trzech lokalizacjach.


Opuszczony obiekt przy ul. Wojska Polskiego zagospodaruje Sąd Rejonowy, a w podziemiach nowego Sądu Okręgowego znajdzie się miejsca dla Centrum Informatyzacji Sądownictwa oraz Centrum Wydruku i Przesyłek, które obsługiwać będą cały region.


Ponadto zaletą nowego budynku jest osobna klatka schodowa dla doprowadzanych na rozprawy oskarżonych oraz winda dla osób niepełnosprawnych, czego nie można było zapewnić w dotychczasowym zabytkowym budynku.

Klucze do budynku przy ul. Dwornej 14, który oficjalnie jest już własnością sądu, przekazane zostaną 1 marca, jednak przebudowa i adaptacja wnętrz na nowe potrzeby oraz przeprowadzki mogą potrwać nawet rok.


Jak poinformował wiceminister Michał Woś, na zakup nowego obiektu dla sądu Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczyło cztery miliony złotych.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

fot. Marcin Mazewski
REGION
5.03.2021, 14:36, akt. 14:40

Do Suchowoli z ZOO trafiła "zebra"źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok