Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie miasta, w których dochodzi do największej liczby przestępstw

Podlaskie miasta, w których dochodzi do największej liczby przestępstw

autor: Grzegorz Pilat

25.02.2021, 11:29, akt. 14:05

Z policyjnych statystyk za 2020 rok wynika, że Białystok, Suwałki i Łomża to miasta, w których liczba przestępstw jest największa w regionie.

Nowe radiowozy podlaskiej policji, fot. Joanna Szubzda
Nowe radiowozy podlaskiej policji, fot. Joanna Szubzda

W sumie funkcjonariusze stwierdzili prawie 18 tys. zdarzeń, z czego udało im się wykryć sprawców w ponad 80 proc. przypadków.

Do największej liczby przestępstw w zeszłym roku doszło w Białymstoku i powiecie białostockim. Funkcjonariuszom zgłoszono ponad 7,5 tys. zdarzeń. W drugich pod tym względem Suwałkach było ich niespełna 2 tys., a w Łomży nieco ponad 1,5 tys.

Najlepszą wykrywalność w regionie mają funkcjonariusze z Sokółki. Tamtejsi policjanci wyjaśnili ponad 90 proc. zgłoszonych przestępstw. Najgorzej pod tym względem jest w Białymstoku, nieco ponad 70 proc., chociaż i tu funkcjonariusze odnotowali wzrost w porównaniu do 2019 roku.

Z danych wynika, że w 2020 r. najwięcej zabójstw odnotowano w powiecie hajnowskim. Takich zdarzeń nie było natomiast w powiatach grajewskim, kolneńskim, monieckim, siemiatyckim i sokólskim. Najwięcej rozbojów było w Białymstoku. Najmniej w Łomży i Suwałkach.

Biorąc pod uwagę kradzieże z włamaniem, to najwięcej ich było w Białymstoku i powiecie białostockim. W kolejnej pod tym względem Łomży było ich prawie cztery razy mniej. Co ciekawe, sejneńska policja z takimi zdarzeniami miała do czynienia tylko cztery razy.

W każdej z podanych przez policję statystyk funkcjonariusze odnotowują wzrost wykrywalności. Najwięcej wśród kradzieży z włamaniem, rozbojów i uszkodzeń mienia. Natomiast policjanci z podlaskiej drogówki mówią, że 2020 był najbezpieczniejszy od 20 lat.


| red: sk, zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Najmniej wypadków drogowych od 20 lat - podlaska policja podsumowała ubiegły rok

24.02.2021, 19:59

To był najbezpieczniejszy rok na podlaskich drogach od 20 lat - mówią policjanci, którzy podsumowali 2020 rok. Z ich statystyk wynika, że w porównaniu rokiem wcześniejszym było m.in. mniej wypadków, ofiar i rannych. Zgłoszono też mniej kolizji.


Kolejna osoba oddała pieniądze oszustom udającym policjantów

24.02.2021, 17:27

Nie pomagają policyjne apele o czujność i ograniczone zaufanie. Kolejny raz oszustom podającym się za funkcjonariuszy policji udało się okraść starszą mieszkankę Białegostoku. Tym razem 76-latka zostawiła w umówionym miejscu swoje oszczędności - ponad 10 tys. zł i biżuterię.


Policjanci ostrzegają - złodzieje wciąż okradają ludzi metodą "na koło"

23.02.2021, 15:15

Podlascy policjanci ostrzegają przed złodziejami, którzy okradają właścicieli aut z kosztowności. Przestępcy najpierw uszkadzają oponę w pojeździe, a później zabierają z auta m.in. portfele i damskie torebki, kiedy właściciel jest zajęty wymianą koła.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok