Radio Białystok | Wiadomości | Jeszcze tylko w weekend można podpisać petycję ws. wytyczenia drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów

Jeszcze tylko w weekend można podpisać petycję ws. wytyczenia drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów

autor: Michał Buraczewski

27.02.2021, 13:27, akt. 13:37

Jeszcze tylko w sobotę i niedzielę (27-28.02) można podpisać się pod petycją w sprawie wytyczenia drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów. Podpisy zbierają społecznicy z Suwałk. Przez internet pod ich postulatami podpisało się już ponad 3500 osób.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jeden z inicjatorów akcji Piotr Wasilewski przypomina, że analiza różnych wariantów przebiegu drogi łączącej trasy Via Carpatia i Via Balticą ma potrwać do końca roku. Uważa iż warto, aby do władz centralnych trafił teraz mocny sygnał od mieszkańców regionu.

Chcemy zawalczyć o prawa mieszkańców Suwałk, Suwalszczyzny, ale nie tylko. To rozwiązanie za którym obcujemy, czyli łącznik między Via Balticą a Via Carpatią przez Augustów jest o wiele bardziej korzystny dla mieszkańców województwa podlaskiego niż inne warianty, na przykład trasa Białystok-Ełk. Takim naszym głównym argumentem jest to, że przecież dwa największe miasta wojewódzkie, czyli Białystok i Suwałki, powinny mieć połączenie o najwyższym standardzie

- mówi Piotr Wasilewski.

Petycję w tej sprawie można podpisać na stronie citizengo.org.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Organizacje ekologiczne chcą wstrzymania prac nad S16 przez Mazury i Biebrzański PN

18.02.2021, 14:38

Kilkanaście organizacji ekologicznych domaga się wstrzymania prac nad trasą S16 przez Mazury i Biebrzański Park Narodowy, przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla tej drogi i wypracowania nowego wariantu jej przebiegu.


Opóźnienia w budowie drogi S19 na trasie Białystok - Sokółka

17.02.2021, 14:15

O co najmniej kilka miesięcy opóźni się wydanie decyzji środowiskowej w sprawie budowy trasy ekspresowej S19 Via Carpatia. To oznacza, że kierowcy dłużej poczekają na kolejny odcinek ekspresówki.


Samorządowcy za wariantem drogi S16 przez Augustów

3.02.2021, 16:58

Samorządowcy i przedsiębiorcy z Suwalszczyzny podpisali stanowisko popierające przebieg drogi S16 przez Augustów a nie Ełk. Droga ma być łącznikiem pomiędzy budowanymi drogami Via Carpatia i Via Baltica.


Trwa zbiórka podpisów w sprawie budowy drogi ekspresowej przebiegającej w całości przez Suwalszczyznę

1.02.2021, 12:30

Młodzi suwalczanie zebrali już niemal 3000 podpisów pod petycją o wytyczenia drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów. Listę popierającą taki przebieg łącznika tras Via Baltica i Via Carpatia chcą wręczyć nie tylko Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale też premierowi Matuszowi Morawieckiemu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok