Radio Białystok | Wiadomości | "A spektakl trwa..." - recital Pawła S. Szymańskiego na antenie Polskiego Radia Białystok

"A spektakl trwa..." - recital Pawła S. Szymańskiego na antenie Polskiego Radia Białystok

autor: Olga Gordiejew

28.02.2021, 07:15, akt. 11:39

To okazja do przypomnienia twórczości dwóch lokalnych poetów. W niedzielę (28.02) wieczorem w Polskim Radiu Białystok usłyszymy recital "A spektakl trwa..." zarejestrowany w Białostockim Teatrze Lalek.

Fot. Bogumił Gudalewski, źródło: BTL
Fot. Bogumił Gudalewski, źródło: BTL

Emisja tego koncertu zbiega się z 8. rocznicą śmierci naszego redakcyjnego kolegi Wiesława Szymańskiego i 32. Wiesława Kazaneckiego - podkreśla autor muzyki do ich wierszy - Paweł Szymański: 


Ja akurat z Wiesławem Szymańskim miałem takie wyjątkowe spotkanie przyjacielskie w swoim życiu. Łączyło nas nazwisko i pasja, pasja do tworzenia. Wiesiek pisał, ja próbowałem nadać temu ton muzyczny - taki ekwiwalent tego, co w emocji wiersza, metafory próbował Wiesław zawrzeć. Koncert "A spektakl trwa..." dedykuję Wiesławowi Szymańskiemu i Wiesławowi Kazaneckiemu - mówi Paweł Szymański.


Podczas recitalu usłyszymy piosenki, które 25 lat temu pojawiły się na płycie "Niecierpliwość". Teraz poetyckie historie o życiu i miłości zyskały nowe aranżacje muzyczne Marcina Nagnajewicza. 


Główne treści oczywiście pozostały, ale jest troszeczkę inaczej. Inne instrumentarium, będzie bardziej kameralnie. Mamy wiele inspiracji muzyką jazzową, bossa novą. Linii melodycznej się generalnie nie zmienia, harmonie w większości również zostały bez zmian. To jest kompozycja i zamysł Pawła, które z jak największym szacunkiem należy potraktować i tak też starałem się uczynić - podkreśla Marcin Nagnajewicz.


Początek recitalu "A spektakl trwa..." w Polskim Radiu Białystok w niedzielę o 20:05.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Recital "A spektakl trwa..." w Białostockim Teatrze Lalek

14.02.2021, 09:26

To okazja do przypomnienia twórczości dwóch lokalnych poetów. W niedzielę (14.02) w Białostockim Teatrze Lalek usłyszymy recital "A spektakl trwa...".


Premierowy recital "A spektakl trwa..." w BTL-u

12.02.2021, 16:31

To okazja do przypomnienia twórczości dwóch lokalnych poetów - w Białostockim Teatrze Lalek w weekend usłyszymy recital "A spektakl trwa...".


Wspominamy dziennikarza Radia Białystok Wiesława Szymańskiego

1.11.2020, 09:41

Początek listopada to czas wspomnień o tych, których już z nami nie ma. Zerkając w kalendarz z zaskoczeniem odkrywamy upływający czas. Naszego redakcyjnego kolegę Wiesława Szymańskiego pożegnaliśmy już ponad 7 lat temu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok