Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatletyczne HME - Damian Czykier w półfinałach biegu na 60 m ppł

Lekkoatletyczne HME - Damian Czykier w półfinałach biegu na 60 m ppł

6.03.2021, 13:52, akt. 13:55

Trzech Polaków: Damian Czykier, Krzysztof Kiljan i Artur Noga awansowali do niedzielnych (7.03) półfinałów biegu na 60 m ppł halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu.

Damian Czykier - fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Damian Czykier wygrał swoją serię eliminacyjną czasem 7,57. W swojej karierze tylko raz pobiegł szybciej - przed rokiem także w Toruniu miał 7,54.

Kiljan był trzeci wynikiem 7,73, a najbardziej doświadczony z Polaków Noga był czwarty czasem 7,84.

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu potrwają do niedzieli. Polacy wywalczyli dotychczas dwa srebrne medale - w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski oraz w pchnięciu kulą Michał Haratyk. Obaj bronili tytułów wywalczonych w 2019 roku w Glasgow.

źródło: PAP | red: lma

Damian Czykier zdobył złoty medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Mityng w Duesseldorfie – Damian Czykier najszybszy na 60 m ppł

31.01.2021, 16:17

Damian Czykier czasem 7,64 wygrał w niedzielę (31.01) bieg na 60 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznego mityngu w niemieckim Duesseldorfie.

Lekkoatleci Podlasia wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Polski

31.08.2020, 09:18

Sukcesem Podlasia Białystok zakończyły się we Włocławku lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Przedstawiciele tego klubu stawali 6 razy na najwyższym stopniu podium, 2 razy na drugim i wygrali klasyfikację medalową.