Radio Białystok | Wiadomości | Poseł Paweł Krutul apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie odznaczeń abp. Głódziowi

Poseł Paweł Krutul apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie odznaczeń abp. Głódziowi

autor: Edyta Wołosik

7.04.2021, 15:24, akt. 15:27

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź powinien stracić państwowe odznaczenia - tak uważa podlaski poseł Lewicy Paweł Krutul, członek Komisji Obrony Narodowej.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Poseł Paweł Krutul skierował w tej sprawie wniosek do prezydenta RP Andrzeja Dudy, a chodzi o odebranie m.in. Krzyża Oficerskiego i Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. 

Sprawa ma związek z decyzją Stolicy Apostolskiej, która ukarała arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia za tuszowanie nadużyć seksualnych.

Dlatego - jak podkreśla poseł Paweł Krutul - za tym powinny pójść działania polskich władz.


- Nie jest to honorowe, aby taka osoba posługiwała się odznaczeniami przyznawanymi przez prezydenta RP, nie zgadzamy się na to - mówi poseł Paweł Krutul.


Niewykluczone, że arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jeszcze w kwietniu straci tytuł honorowego obywatela Białegostoku. Radni zajmować się tym będą na najbliższej sesji (27.04).

| red: maj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Apb Sławoj Leszek Głódź może stracić tytuł honorowego obywatela Białegostoku

29.03.2021, 16:48

Radni Białegostoku nad tą sprawą nie głosowali, choć z nią się zapoznali i niewykluczone, że wkrótce pozbawią arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia tytułu honorowego obywatela miasta. Ma to związek z komunikatem Stolicy Apostolskiej. 


Jan Paweł II i Sławoj Leszek Głódź pozostaną honorowymi obywatelami Białegostoku

22.02.2021, 13:29

Białostoccy radni uznali dziś, że wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa Białegostoku papieża Jana Pawła II i arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia jest niezasadny.


Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi na emeryturę

13.08.2020, 18:11

Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa metropolity gdańskiego. Abp Głódź kończy dziś 75 lat, tym samym osiągnął wiek emerytalny i przechodzi na emeryturę - poinformowało w czwartek biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok