Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanie są zadowoleni z życia w mieście - wyniki najnowszego sondażu

Białostoczanie są zadowoleni z życia w mieście - wyniki najnowszego sondażu

autor: Grzegorz Pilat

7.04.2021, 15:34, akt. 15:53

93 proc. mieszkańców jest zadowolonych z życia w Białymstoku - wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla Rzeczpospolitej. To trzeci wynik w Polsce. Wyżej notowane są tylko Rzeszów i Zielona Góra.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Na konferencji w Białymstoku władze miasta i przewodniczący rady miejskiej dziękowali mieszkańcom za wysokie oceny w telefonicznym badaniu. Z badania wynika, że białostoczanie wysoko oceniają m.in. politykę miasta dotyczącą terenów zielonych, ale nie tylko.


- Sondaż potwierdził, że białostoczanie są zadowoleni z życia w swoim mieście. Aż 66 proc. mieszkańców dobrze ocenia transport publiczny w mieście. Tak samo (66 proc.) jest w przypadku oceny dróg publicznych, w tym także chodników, miejsc parkingowych, infrastruktury rowerowej oraz szybkiego i wygodnego dojazdu do Warszawy. Jeszcze więcej osób (76 proc.) pozytywnie zrecenzowało usługi komunalne (ciepło, woda, prąd, gaz). Białostoczanie czują się bezpiecznie w swoim mieście. Stan bezpieczeństwa, także drogowego, dobrze ocenia 71 proc. ankietowanych. Ponadto 64 proc. jest zadowolonych z polityki miasta dotyczącej terenów zielonych - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.


Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Prokorym dodaje, że wysoki wynik badania wynika z dobrej współpracy części radnych z prezydentem Białegostoku w ostatnich latach.

Z wyników badania IBRIS wynika, że wciąż wiele uwagi wymaga rozbudowa terenów sportowo-rekreacyjnych w mieście i kolejne cyfrowe ułatwienia w dostępie do urzędu miejskiego.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok