Radio Białystok | Wiadomości | Sukcesy lekkoatletów Podlasia Białystok w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie

autor: Edyta Wołosik

3.05.2021, 08:27, akt. 4.05.2021, 11:02

Pięć medali, w tym dwa złote, zdobyli polscy lekkoatleci w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie.

Damian Czykier - fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Na najwyższym stopniu podium stanęły kobiety w biegu  4x200 m i w rywalizacji mieszanej 2x2x400 m.

W tej pierwszej sztafecie biegła zawodniczka Podlasia Białystok Marlena Gola. Polki poprawiły w Chorzowie rekord kraju na tym dystansie.

Srebro w sztafecie 4x100 m przez płotki wywalczył zawodnik Podlasia Białystok Damian Czykier.

Były jeszcze dwa lokalne akcenty - również srebro, ale w biegu 4x100 m zdobyła Katarzyna Sokólska, która jest białostoczanką, ale reprezentuje obecnie Zawiszę Bydgoszcz. Natomiast w sztafecie 4x400 m (srebrny medal) wywalczyła inna białostoczanka - Karolina Łozowska - która obecnie broni barw AZS-AWF Katowice.

| red: maj, sk

Czternastu białostockich zawodników dostało Stypendia Sportowe Mistrzów na 2021 r.

12.04.2021, 14:47

To wsparcie z budżetu miasta dla białostockich sportowców. W tym roku Stypendia Sportowe Mistrzów otrzymało 14 zawodników.

Poznaliśmy Ambasadorów Białostockiego Sportu

21.01.2021, 15:06

Młociarz Wojciech Nowicki, zawodniczki short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, sprinterka Marlena Gola oraz tenisista stołowy Rafał Czuper będą promować miasto Białystok podczas zawodów jako Ambasadorzy Białostockiego Sportu.

Lekkoatleci Podlasia wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Polski

31.08.2020, 09:18

Sukcesem Podlasia Białystok zakończyły się we Włocławku lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Przedstawiciele tego klubu stawali 6 razy na najwyższym stopniu podium, 2 razy na drugim i wygrali klasyfikację medalową.