Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy parlamentarzyści i samorządowcy promowali w Sokółce Krajowy Plan Odbudowy

Podlascy parlamentarzyści i samorządowcy promowali w Sokółce Krajowy Plan Odbudowy

autor: Marcin Gliński

4.05.2021, 15:18, akt. 15:33

To pieniądze, które wesprą samorządy i pozwolą na rozwój Polski. Podlascy parlamentarzyści i samorządowcy promowali w Sokółce Krajowy Plan Odbudowy.

Podlascy parlamentarzyści i samorządowcy promowali w Sokółce Krajowy Plan Odbudowy, fot. Marcin Gliński
Podlascy parlamentarzyści i samorządowcy promowali w Sokółce Krajowy Plan Odbudowy, fot. Marcin Gliński

Do Polski z Unii Europejskiej ma trafić 770 miliardów złotych, ale konieczne jest przegłosowanie projektu ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej. Głosowanie ma odbyć się dziś w Sejmie późnym popołudniem. 

Podlascy parlamentarzyści, samorządowcy i działacze PiS obecni w Sokółce apelowali do polityków wszystkich opcji, aby głosowali za projektem, bo dzięki temu do Polski trafi rekordowa kwota z Unii Europejskiej.

 

To są środki rekordowe. Nigdy jeszcze Polska nie miała szans uzyskać tak wielkich środków. Łącznie rząd Prawa i Sprawiedliwości wynegocjował kwotę 770 mld zł. Te pieniądze w ciągu kilku najbliższych lat pozwolą nie tylko zniwelować negatywne skutki pandemii, ale też pozwolą unowocześnić polską gospodarkę, dostosować ją do wyzwań, które cały czas są przed nami - mówił w Sokółce wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.


- Jest to historyczny moment, w którym możemy jeszcze bardziej zdynamizować rozwój Polski. Środki, które mogą do nas trafić to nie tylko środki na odbudowę po pandemii, ale to też środki na rolnictwo, pieniądze na nową energię, na poprawę systemu służby zdrowia - dodał senator Mariusz Gromko.


Jakakolwiek blokada tych środków przez jakiegokolwiek parlamentarzystę to działanie na szkodę Polski, działanie na szkodę samorządów i zwykłych ludzi - mówił starosta sokólski Piotr Rećko.

 

Każde państwo członkowskie musi przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, będący podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Polska miałaby otrzymać 770 mld zł. Samorząd województwa podlaskiego zgłosił do Krajowego Planu Odbudowy projekty warte ok. 5,5 mld zł.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy politycy PiS apelują o zgodne głosowanie w parlamencie za KPO

28.04.2021, 14:33

Podlascy posłowie i senatorowie PiS, wojewoda i marszałek tego regionu wspólnie zaapelowali w środę (28.04) w Białymstoku do parlamentarzystów wszystkich opcji o zgodne poparcie Krajowego Planu Odbudowy. Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podał, że samorząd zgłosił do KPO projekty warte ok. 5,5 mld zł.


Krajowy Plan Odbudowy, szczepienia populacyjne, sytuacja Polaków na Białorusi

12.04.2021, 10:27

Pieniądze z KPO mają zostać zainwestowane m.in. innymi w ochronę zdrowia, transformację w kierunku niskoemisyjnej, bardziej zielonej gospodarki, innowacyjne rozwiązania, transport przyjazny środowisku i upowszechnienie rozwiązań cyfrowych.


Premier Mateusz Morawiecki przedstawił Krajowy Plan Odbudowy

26.02.2021, 18:22

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił pięć filarów Krajowego Planu Odbudowy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
REGION
15.05.2021, 08:07, akt. 08:12

Promy na Bugu wznawiają kursowanieNoc Muzeów 2021 - Opera i Filharmonia Podlaska, fot. Joanna Szubzda
KULTURA
14.05.2021, 11:12, akt. 16.05.2021, 09:18

Noc Muzeów - atrakcje w Podlaskiem [zdjęcia]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok